"Kajko i Kokosz" oraz "Siedmiu wspaniałych" na nowo!

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 16:28
- Janusz Christa stworzył oryginalne uniwersum, a my teraz spróbowaliśmy do tego uniwersum wejść po latach, w moim przekonaniu w pełni szanując dorobek Janusza - przekonuje redaktor naczelny Klubu Świata Komiksu, Tomasz Kołodziejczak.
Audio
  • "Kajko i Kokosz" oraz "Siedmiu wspaniałych" na nowo! (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
Obłęd Hegemona, fragment okładki komiksu
"Obłęd Hegemona", fragment okładki komiksuFoto: mat. promocyjne

"Kajko i Kokosz" - wersja 2.0, "Siedmiu wspaniałych" - wersja 3.0, czyli wielki powrót bohaterów kultowych komiksów i legendarnych filmów!

Nowi autorzy, wychowani na komiksach Janusza Christy, mierzą się z postaciami świata Kajka i Kokosza. Na tych komiksach niektórzy uczyli się czytać… Tomasz Kołodziejczak opowiada w audycji "ABC popkultury - zestaw powiększony" o nowych przygodach Hegemona i jego zbójcerzy, Jagi i Łamignata.

Pojawiają się też francuscy kuzyni słowiańskich wojów - Asterix i Obelix, opowiadamy o najciekawszych premierach nowego sezonu teatralnego, a spośród powracających z nowymi twarzami rozmawiamy także o "Siedmiu wspaniałych":


I o "Siedmiu wspaniałych":


I może także o "Siedmiu samurajach":

PS Proszę pamiętać, że w sobotę (17.09) jest Dzień Batmana, o nim też nie zapomnieliśmy w naszej audycji! Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury - zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Tomasz Kołodziejczak (redaktor naczelny Klubu Świata Komiksu)
Data emisji:
9.09.2016
Godzina emisji: 15.08

fbi/tj

Czytaj także

Komiksy Tadeusza Baranowskiego inspiracją dla filmowców

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 11:15
- Miałem 6 lat, gdy mama kupiła mi jeden z pierwszych komiksów Tadeusza Baranowskiego. To było śmieszne, kolorowe i bardzo inne. W dużej mierze wpłynęło na to, co robię teraz - mówi reżyser Wojciech Wawszczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy to koniec Jokera?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 15:50
Jak wspomina Katarzyna Borowiecka, złowieszczo uśmiechnięty Joker towarzyszy Batmanowi od samego początku. Ale już niedługo...
rozwiń zwiń