X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jeśli retrohorrory, to spod znaku Hammer

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 14:50
- To jedno z najważniejszych studiów produkcyjnych w historii kina w ogóle. Zaczynali jeszcze w latach 30., ale sławę przyniosło im kino grozy produkowane w latach 50. - mówił o Hammer Film Productions Tomasz Kolankiewicz z TVP Kultura.
Audio
  • Tomasz Kolankiewicz opowiada o retrohorrorach (ABC popkultury/Trójka)
Jednym bardziej charakterystycznych bohaterów retrohorrorów jest Frankenstein (na zdjęciu fragment plakatu promującego film studia Hammer)
Jednym bardziej charakterystycznych bohaterów retrohorrorów jest Frankenstein (na zdjęciu fragment plakatu promującego film studia Hammer)Foto: en.wikipedia.org/w/index.php?curid=11868727

Kultowe horrory londyńskiego studia Hammer w Polsce odtwarzane były głównie na małych ekranach, z kaset VHS. Ich bohaterami byli Frankenstein czy Dracula, ale trafił się i... Rasputin.

Co wyróżniało filmy Hammer Film Productions i gdzie współcześnie można je zobaczyć? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Tomasz Kolankiewicz (kurator festiwali filmowych, redaktor TVP Kultura)
Data emisji: 27.10.2016
Godzina emisji: 9.50

ei/mk

Czytaj także

Historia mordercy, która fascynuje od lat

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 12:20
Hannibal Lecter narodził się w wyobraźni pisarza Thomasa Harrisa, ale szybko przywłaszczyło go sobie kino. Po raz pierwszy pojawił się na ekranie w filmie "Łowca" z 1986 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowe szaleństwa Tima Burtona

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 16:00
- Tim Burton od początku był takim dziwnym dzieckiem Hollywood. I podtrzymuje swoją markę od ładnych kilku dekad - mówił w Trójce badacz popkultury Kamil Śmiałkowski.
rozwiń zwiń