X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Józef Wilkoń, czyli "najpopularniejszy polski artysta na świecie"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 16:30
Kilka dni temu ukazała się książka Agaty Napiórskiej "Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia". Ten obszerny wywiad z polskim ilustratorem był tematem rozmowy Katarzyny Borowieckiej z autorką publikacji. 
Audio
  • Sekrety najpopularniejszego polskiego artysty na świecie (ABC popkultury/Trójka)
Warszawa, 24.04.2017. Polski ilustrator, malarz, historyk sztuki Józef Wilkoń, podczas spotkania w BUW w Warszawie
Warszawa, 24.04.2017. Polski ilustrator, malarz, historyk sztuki Józef Wilkoń, podczas spotkania w BUW w WarszawieFoto: PAP/Tomasz Gzell

Okładka książki Agaty Napiórskiej "Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia" Okładka książki Agaty Napiórskiej "Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia"

Jest malarzem, rzeźbiarzem i historykiem sztuki. Jednak najbardziej kojarzony jest jako ilustrator. Józef Wilkoń zdradza w książce Agaty Napiórskiej szczegóły dotyczące swojego życia. Autorka opowiadała w Trójce o pracy nad książką i współpracy z artystą. 

– Pamiętam moją pierwszą wizytę u niego. To naprawdę magiczne miejsce w Zalesiu Dolnym. Idzie się taką ścieżką pośród mchów i paproci. Jego rzeźby witają niemal od progu. Można zobaczyć gigantyczne, naturalnych rozmiarów słonie, mamuty, żubry, hipopotamy, dziki. Potem jest jego drewniany dom. Pan Józef opowiada o nim w książce – tłumaczy Agata Napiórska. 

– To wspaniały człowiek i poza tym, że jest mistrzem ilustracji, rzeźby, scenografii, jest najbardziej znanym polskim artystą na świecie. Po pierwszej rozmowie, która trwała ponad cztery godziny, od razu chciałam tam wrócić – wspomina autorka "Szczęśliwych przypadków Józefa Wilkonia".

Dlaczego warto przeczytać tę książkę? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto:

  • Michał Oleszczyk o nadchodzących Oscarach
  • Szymon Radzewicz o producentach gier komputerowych 

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Agata Napiórska (autorka książki "Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia"), Michał Oleszczyk (krytyk filmowy), Szymon Radzewicz (SpidersWeb.pl)
Data emisji: 25.02.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/gs

Czytaj także

Co z polskimi komediami romantycznymi?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 14:00
Ich popularność nie słabnie od wielu lat. "Dzienniki Bridget Jones", "Notting Hill" czy "Ja cię kocham, a ty śpisz" to filmy, które wpisały się w historię kina. Komedie romantyczne, bo o nich mowa, są stale obecne na afiszach. Jak na tle zagranicznych prezentują się polskie produkcje?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czarna Pantera", czyli superheros z serca Afryki

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 13:00
Filmowe uniwersum Marvela obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Jedną z kilku zaplanowanych na najbliższe miesiące produkcji jest "Czarna Pantera" – historia T'Challi, księcia fikcyjnego państwa Wakanda, który staje w obronie swojego ludu w jako tytułowy bohater.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowe pomysły w filmach Guillermo del Toro

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 15:50
W polskich kinach pojawił się właśnie "Kształt wody". Film Guillermo del Toro otrzymał aż 13 nominacji do tegorocznych Oscarów. Dlaczego warto oglądać filmy meksykańskiego reżysera?
rozwiń zwiń