Czy hollywoodzka aktorka musi być piękna?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 13:00
Zwykło się postrzegać aktorki występujące w hollywoodzkich produkcjach jako kobiety niemal bez skazy. Te, które wyłamują się z tego obrazu, najczęściej są obsadzane w roli "zabawnej, grubszej przyjaciółka" głównej bohaterki. Z owym stereotypem postanowiła zmierzyć się Amy Schumer w swoim najnowszym filmie "Jestem taka piękna".
Audio
  • Amy Schumer zmienia sposób postrzegania kobiet w Hollywood (ABC popkultury – zestaw powiększony/Trójka)
Amy Schumer
Amy SchumerFoto: Tinseltown/Shutterstock.com

– Mamy przykład serialu "Jane the Virgin" z Giną Rodriguez, która nie ma figury modelki. Wygląda jak normalna dziewczyna. Sama była zdziwiona, że dostała główną rolę w serialu, w którym otaczające ją kobiety są nieraz o kilka rozmiarów mniejsze. Dodatkowo, w trakcie zdjęć zachorowała ciężko i straciła na wadze. Gdy pojawiła się na planie, producenci powiedzieli jej, że nie musi chudnąć do tej roli, bo lubią ją taką, jaka jest, i chcieliby, żeby jej bohaterka wyglądała jak zdrowa, normalna kobieta. Takie sytuacje są wyzwalające dla wielu kobiet i dla samych twórców, ale z drugiej strony wydaje się, że kino zostało trochę w tyle w kwestii tych zmian – mówi dziennikarka Małgorzata Steciak.

– Amy Schumer mówi o sprawach dobrze znanych każdej kobiecie i doprowadza je do granic absurdu. To specyficzny rodzaj komedii. Ona nie specjalizuje się w humorze sytuacyjnym, tylko bierze jakiś problem i na jego podstawie robi skecz – dodaje Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, prowadząca bloga "Zwierz popkulturalny".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto: 

  • rozmowa z aktorkami Amy Adams i Patricią Clarkson o serialu "Ostre przedmioty",
  • ścieżki dźwiękowe z seriali.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (autorka bloga "Zwierz popkulturalny"), Małgorzata Steciak (dziennikarka filmowa)
Data emisji:
1.07.2018
Godzina emisji: 12.09

ml/mk

Czytaj także

Wyjątkowe pomysły w filmach Guillermo del Toro

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 15:50
W polskich kinach pojawił się właśnie "Kształt wody". Film Guillermo del Toro otrzymał aż 13 nominacji do tegorocznych Oscarów. Dlaczego warto oglądać filmy meksykańskiego reżysera?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Hollywood tak lubi remaki?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 13:00
Od piątku można oglądać w kinach remake klasycznego filmu ery VHS "Życzenie śmierci" z Charlesem Bronsonem w roli głównej. Skąd się wziął fenomen filmów nakręconych na nowo?
rozwiń zwiń