Czy The Rolling Stones to wciąż największy zespół świata?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 13:00
The Rolling Stones powracają do Polski. Czy legendarny zespół wciąż działa na fanów z taką siłą co kiedyś? Na to pytanie próbował odpowiedzieć dziennikarz muzyczny Jarek Szubrycht.
Audio
  • Czy The Rolling Stones wciąż są ikoną popkultury? (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
The Rolling Stones
The Rolling StonesFoto: mat. promocyjne

– Wydaje mi się, że pierwszym zespołem rockowym, który zaczął znacząco oddziaływać na popkulturę, byli Beatelsi. Stonesi poszli za tym ciosem. Dziś po tych pierwszych zostało parę płyt i piękne wspomnienia. Tymczasem The Rolling Stones to obecnie największy zespół świata, grający ogromne koncerty, które są wielkimi wydarzeniami. To jest największy fenomen rock'n'rollowy w historii popkultury. Późniejsze ikony, jak Madonna czy Michael Jackson, uczyli się od nich. Z drugiej jednak strony, gdzieś w latach 70. Mick Jagger i spółka zaczęli patrzeć na tych młodszych artystów i zastanawiać się nad tym, co sami powinni zmienić. Próbowali karier solowych, zmian wizerunku, producentów. To się nie udało i zdaje mi się, że dzięki temu niepowodzeniu wielkość The Rolling Stones trwa nieprzerwanie – mówi Jarek Szubrycht.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto: rozmowa z Annie Proulx o jej książce "Kroniki portowe".

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Jan Niebudek
Goście: Jarek Szubrycht (dziennikarz muzyczny), Annie Proulx (pisarka)
Data emisji:
8.07.2018
Godzina emisji: 12.05

ml/mk

Czytaj także

Wyjątkowe pomysły w filmach Guillermo del Toro

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 15:50
W polskich kinach pojawił się właśnie "Kształt wody". Film Guillermo del Toro otrzymał aż 13 nominacji do tegorocznych Oscarów. Dlaczego warto oglądać filmy meksykańskiego reżysera?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Hollywood tak lubi remaki?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 13:00
Od piątku można oglądać w kinach remake klasycznego filmu ery VHS "Życzenie śmierci" z Charlesem Bronsonem w roli głównej. Skąd się wziął fenomen filmów nakręconych na nowo?
rozwiń zwiń