Szwedzkie "Ruchome piaski"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 15:38
Katarzyna Borowiecka spotkała się z twórcami pierwszej szwedzkiej oryginalnej produkcji Netflixa. Chodzi o serial "Ruchome piaski". O czym opowiada serial, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści kryminalno-psychologicznej Malin Persson Giolito?
Audio
  • "Ruchome piaski, czyli pierwsza szwedzka oryginalna produkcja Netflixa (ABC popkultury – zestaw powiększony/Trójka)
Fragment plakatu promującego serial Ruchome piaski
Fragment plakatu promującego serial "Ruchome piaski"Foto: mat. promocyjne

– Zadzwonili do mnie z firmy producenckiej i zapytali, czy nie przeczytałabym pewnej książki. To były właśnie "Ruchome piaski". Nie znałam tej pozycji wcześniej, ale bardzo mi się spodobała. Jestem szczęśliwa, że mi ją dali – wspomina Camilla Ahlgren, scenarzystka serialu. 

Ja wcześniej znałem tę książkę. Miałem również pomysł, jak tę historię opowiedzieć wizualnie. Spędziliśmy kilka miesięcy z Camillą i resztą scenarzystów na deszyfrowaniu "Ruchomych piasków". Okazało się, że pierwsze podpowiedzi intuicji były najlepsze. Tak właśnie ją pokazaliśmy – dodaje Per-Olav Sørensen, reżyser serialu.

Co o serialowej ekranizacji "Ruchomych piasków" sądzą aktorzy, którzy wcielili się w główne role? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka 
Goście: Camilla Ahlgren (scenarzystka serialu "Ruchome piaski"), Per-Olav Sørensen (reżyser serialu "Ruchome piaski"), Hanna Ardehn, Felix Sandman (aktorzy grający w serialu "Ruchome piaski"), Tomasz Gardziński (Spidersweb.pl)
Data emisji: 7.04.2019 
Godzina emisji: 12.09

kw/mk

Czytaj także

Nadchodzi czas superbohaterek?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 13:00
Dzień kobiet za nami, ale w tym wydaniu "ABC popkultury" nieco go przedłużamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy musical na podstawie filmu to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 13:06
– Rywalizacja pomiędzy Broadwayem a Hollywood trwa już prawie sto lat – mówi gość audycji Daniel Wyszogrodzki, autor książki "Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Popkulturowe nowości i rocznice

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 13:06
W tym wydaniu "ABC Popkultury" wracamy do jednej z premier ubiegłego tygodnia, rozmawiamy o jednej z najciekawszych twórczyń serialowych i spoglądamy po 20 latach na jedno z największych zjawisk popkulturowych w historii.
rozwiń zwiń