Śladami serialu "Gra o tron"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 13:47
Po kilku latach "Gra o tron" dobiega końca. Jak wypełnić pustkę po ostatnim odcinku serialu? Najlepiej wybrać podróże i przenieść się do świata Westeros.
Audio
  • Jak odwiedzić Siedem Królestw? (ABC popkultury – zestaw powiększony/Trójka)
Kadr z serialu Gra o tron
Kadr z serialu "Gra o tron"Foto: mat. promocyjne

Kaja Szafrańska i Janusz Raczyński, czyli twórcy popularnego kanału na Youtube "jakbyniepaczeć", po raz kolejny ruszyli w podróż śladem seriali. Chociaż w tym wypadku chodzi o jedną, konkretną produkcję. Zwiedzając Europę, chcą zwiedzić serialowe Siedem Królestw. 

– To są cztery kraje: Hiszpania, Chorwacja, Irlandia Północna i Islandia. To cztery różne doświadczenia, z których ostatecznie powstaną trzy odcinki – mówi Kaja Szafrańska. – Kiedy zwiedzaliśmy te miejsca, pierwsze, co nam przyszło do głowy, to fakt, że takiego drugiego serialu jak "Gra o tron" nie było – dodaje.

Kto zajmuje się hodowlą "wilkorów", które pojawiły się w filmie? Gdzie znajduje się filmowa Królewska Przystań? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której dodatkowo na słuchaczy czekają komiksowe rekomendacje. 

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka 
Goście: Kaja Szafrańska i Janusz Raczyński (twórcy kanału "jakbyniepaczeć")
Data emisji: 5.05.2019 
Godzina emisji: 12.07

kw/mk

Czytaj także

Szwedzkie "Ruchome piaski"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 15:38
Katarzyna Borowiecka spotkała się z twórcami pierwszej szwedzkiej oryginalnej produkcji Netflixa. Chodzi o serial "Ruchome piaski". O czym opowiada serial, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści kryminalno-psychologicznej Malin Persson Giolito?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W obcym mieście

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 16:00
"Town of Strangers" zespołu Bokka, "Szarówka" Darii Zawiałow, "Jan Sobótkowy" Kapeli ze Wsi Warszawa – piękne, poetyckie teledyski do tych (i innych) utworów zrealizowali Dorota Piskor i Tomasz Ślesicki z kolektywu Psychokino. Spotykamy się z nimi w "ABC popkultury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie rozstrzygnięcia na wielkim i małym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 16:00
– Wydawałoby się, że jestem dojrzałym człowiekiem, tymczasem "Avengers: Koniec gry" wprawiło mnie w taki stan emocjonalny, że sam nie wiedziałem ile mam lat – mówi o najnoweszej produkcji Marvela krytyk filmowy Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń