X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sebastian Bergman, czyli człowiek, którego niełatwo polubić

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 13:13
W tym wydaniu "ABC popkultury" przyglądamy się serii niezwykle popularnych nad Wisłą skandynawskich kryminałów.
Audio
  • Sebastian Bergman, czyli skandynawskie kryminały noir (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Stokkete/Shutterstock.com

Sebastian Bergman to niemożliwy, pełen wad, ale skuteczny do bólu psycholog i profiler policyjny ze Sztokholmu. Jego postać stworzyli dwaj pisarze, którzy do tej pory związani byli głównie z telewizją: Michael Hjorth i Hans Rosenfeldt.

Seria książek, których bohaterem jest Sebastian Bergman, rozpoczyna się od telefonu na policję. Zaniepokojona matka zgłasza zaginięcie szesnastoletniego Rogera. Policja z Västeras z pewnym opóźnieniem podejmuje poszukiwania. Wkrótce w podmokłym lesie dochodzi do makabrycznego odkrycia... Staje się jasne, że wydarzyła się tragedia... Sprawa jest na tyle poważna, że do akcji wkraczają śledczy z Krajowej Policji Kryminalnej oraz Sebastian Bergman.

– Nasi fani najczęściej pytają nas o to, czy nasz bohater kiedykolwiek będzie szczęśliwy, czy osiągnie względny spokój, czy będzie zadowolony z życia – mówi Hans Rosenfeldt. – Co ciekawe, stworzyliśmy go na potrzeby serialu. Pracowaliśmy razem przy jakiejś produkcji, w której grał Rolf Lassgård i chcieliśmy stworzyć postać specjalnie dla niego – wspominają  twórcy.

Dlaczego Sebastian Bergman nie zadebiutował na srebrnym ekranie? Co sprawiło, że twórcy jego postaci postawili na przedstawienie tej historii najpierw na kartach książek? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówiliśmy również o nowym albumie serii o Kajku i Kokoszu.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka 
Autorka materiału dodatkowego: Wioletta Myszkowska

Goście: Michael Hjorth i Hans Rosenfeldt (autorzy serii książek o Sebastianie Bergmanie), Paulina Christa (wnuczka Janusza Christy, założycielka Fundacji Kreska), Sławomir Kiełbus (rysownik), Maciej Kur (scenarzysta)
Data emisji: 2.06.2019 
Godzina emisji: 12.07

mat. prasowe/ml/mk

Czytaj także

W obcym mieście

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 16:00
"Town of Strangers" zespołu Bokka, "Szarówka" Darii Zawiałow, "Jan Sobótkowy" Kapeli ze Wsi Warszawa – piękne, poetyckie teledyski do tych (i innych) utworów zrealizowali Dorota Piskor i Tomasz Ślesicki z kolektywu Psychokino. Spotykamy się z nimi w "ABC popkultury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie rozstrzygnięcia na wielkim i małym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 16:00
– Wydawałoby się, że jestem dojrzałym człowiekiem, tymczasem "Avengers: Koniec gry" wprawiło mnie w taki stan emocjonalny, że sam nie wiedziałem ile mam lat – mówi o najnoweszej produkcji Marvela krytyk filmowy Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan Sakai: staram się dbać o detale

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 13:47
W tym wydaniu audycji mówimy o Japonii z okresu Edo. Pojawia się ona na kartach kultowych już komiksów "Usagi Yojimbo", których twórcą jest Stan Sakai.
rozwiń zwiń