Prosto, smacznie i zdrowo. W królestwie szparagów

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 18:35
Szparagi najlepiej kupować świeże i grube. Zielone powinny mieć grubość palca, a białe mogą być znacznie większe. O tym, jak je wybierać i przygotowywać, rozmawiamy z Piotrem Kucharskim.
Audio
  • Kilka prostych potraw ze szparagami w roli głównej (A nuż widelec/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Marian Weyo/Shutterstock.com

- Jeśli potrzemy jednego świeżego szparaga o drugiego, to będą one bardzo charakterystycznie skrzypieć. Lepsze są grubsze, po cztery w pęczku, wówczas smakują najlepiej - opowiada kucharz.

Te białe najlepiej obierać jak marchewkę, bo inaczej mogą być łykowate. Gotowane krótko są chrupiące i łatwo je pogryźć. Zielonych szparagów nie trzeba obierać, a można z nich zrobić wiele smacznych potraw.

O tym, jak przygotować znakomitą zupę krem ze szparagów i jak zrobić duszone szparagi na patelni, mówimy w audycji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: A nuż, widelec
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Gość:
Piotr Kucharski (kucharz, piekarz)
Data emisji:
11.05.2017
Godzina emisji:
11.18

sm/mk

 

Czytaj także

Topinambur - warzywo dobre do wszystkiego

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:49
Nadaje się do wszystkiego: potraw pieczonych, sałatek, zup, deserów i dodatków do dań głównych. Kto jeszcze nie słyszał o topinamburze, powinien się nim poznać i go polubić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brukiew wraca do łask szefów kuchni

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 19:12
Po świętach zachęcamy do spróbowania lżejszych potraw, np. tych z mniej popularnych warzyw korzeniowych. Pasternak czy brukiew powoli i nieśmiało wracają na nasze stoły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W oczekiwaniu na ciepło, słońce i nowalijki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 17:26
- Propozycje dań z nowalijkami to lekka jajecznica, świeży twarożek, chłodnik z różnego rodzaju nabiałem. To prosta kuchnia i taka, za którą wielu z nas tęskni - mówi kucharz Grzegorz Łapanowski.
rozwiń zwiń