Trochę wiosny w kuchni

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 11:45
– Pomyślałam, że nie powinnam już mówić o warzywach korzeniowych, bo to kuchnia przednówkowa. Na nowalijki jeszcze chwilę poczekamy. Co więc jeść, by przywołać wiosnę na talerz? – pyta Katarzyna Pruchnicka.
Audio
  • Jak sprowadzić wiosnę na swój talerz? (A nuż, widelec/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: smspsy/Shutterstock.com

– Możemy spróbować dwóch rozwiązań. Pierwszym są nowalijki pół-dzikie, takie jak czosnek niedźwiedzi. Wygląda trochę jak konwalia, tyle, że bez kwiatków. Wystarczy jednak dotknąć jego listków, by przekonać się, że jest to jednak bliżej spokrewnione z czosnkiem, niż z kwiatami. Drugie rozwiązanie, to nowalijki, które zrobimy sobie sami, czyli kiełki. Ten początek wiosny może się nam kojarzyć z uprawami rzeżuchy, ale równie dobrze może ona trafiać codziennie na kanapkę – opowiada dziennikarka kulinarna Małgorzata Minta.

W jaki sposób można wyhodować w swoim domu kiełki i czosnek niedźwiedzi? Czy ten ostatni można zbierać gdy rośnie on dziko? Odpowiedzi na te pytania, oraz przepisy na dania z wczesnych nowalijek, można usłyszeć w dołączonym nagraniu audycji, do czego gorąco zapraszamy.

***

Tytuł audycji: A nuż, widelec
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Małgorzata Minta (dziennikarka i blogerka kulinarna)
Data emisji: 4.04.2019
Czas emisji: 11.30

ml

Czytaj także

Kim są "Agenci Sero-Siedem"?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 12:00
– Poszukują miejsc, w których dostępne są dobre, polskie sery zagrodowe – tłumaczy Katarzyna Pruchnicka, która spotkała się z inicjatorem tej "tajnej" organizacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie pączki można jeść bez wyrzutów sumienia?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 11:50
– Te pączki nie są smażone w głębokim tłuszczu, tylko pieczone. Powstają z mąki orkiszowej, a do tego mają mało cukru – mówi Katarzyna Pruchnicka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turniej kucharzy-artystów, czyli L'Art de la cuisine Martell 2019

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 11:50
– W ubiegłym tygodniu odbył się na zamku Ryn konkurs L'Art de la cuisine Martell. Tegoroczne kulinarne zadanie, które postawiono przed uczestnikami było brzmi niezwykle romantycznie: Kurczak Sielski w pejzażu polskiej kuchni regionalnej – mówi Katarzyna Pruchnicka. 
rozwiń zwiń