Emocje po wielkiej wygranej: jak nimi zarządzać?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 17:30
19-letnia Iga Świątek wygrała wielkoszlemowy turniej w Paryżu na kortach Roland Garros. Tym samym odniosła bodaj największy sukces w historii polskiego tenisa kobiecego. Jak udźwignąć wielkie emocje związane z takim zwycięstwem?
Iga Świątek ze swoimi współpracownikami
Iga Świątek ze swoimi współpracownikami Foto: EPA/Corinne Dubreuil

– Wciąż jestem trochę oszołomiona. Szczerze mówiąc, jeszcze adrenalina nie opadła. Będę potrzebowała trochę czasu, aby spojrzeć na to z szerszej perspektywy, aby odpocząć i przyzwyczaić do tego, że jestem bardziej popularna, że media coraz bardziej się mną interesują – mówi młoda polska tenisistka. 


Posłuchaj
03:18 2020_10_14 17_14_46_PR3_Do_Trojki_zaprasza_Witold_Lazar.mp3 Jak Iga Świątek radzi sobie z sukcesem> (Do Trójki zaprasza Witold Lazar)

– Cała ta sytuacja pandemii, fakt, że spędzaliśmy czas w odizolowaniu, była jednym z największych wyzwań. Po tych kilku trudnych tygodniach, dzięki pracy wielu osób, nie tylko w kontekście przygotowania mentalnego, byliśmy w stanie te puzzle złożyć – mówi Daria Abramowicz, psycholog sportu z ekipy Igi Świątek. – Mimo młodego wieku Iga jest bardzo świadoma: wykorzystała swoje zasoby i swój potencjał w optymalny sposób – dodaje.

Po tak dużym sukcesie rosną nadzieje i oczekiwania wobec zawodniczki. Jak Iga sobie z tym radzi? – Nigdy nie miałam z tym kłopotów. Daria jest tu dla mnie bezwarunkowym wsparciem. Jeśli pojawi się jakiś problem, wcześniej to zauważymy i będziemy starać się temu zapobiegać – mówi mistrzyni z Paryża.

Sofia Kenin vs Iga Świątek - Final Highlights Roland-Garros 2020/YouTube Roland Garros 

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 17.14

pr

Czytaj także

Świat zachwycony grą Igi Świątek! Polka dziękuje za wsparcie kibiców turnieju Rolanda Garrosa

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 19:00
– Cały kraj mnie wspierał, bardzo mi to pomogło – powiedziała Iga Świątek podczas niedzielnej konferencji prasowej w Paryżu. Tenisistka wygrała turniej French Open i została pierwszą osobą z Polski, która zdobyła tytuł wielkoszlemowy w singlu. 19-latka pokonała w Paryżu Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ranking WTA: najwyższe miejsce mistrzyni. Awans Igi Świątek po triumfie w Roland Garros

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 07:58
Zwycięstwo w wielkoszlemowym French Open pozwoliło Idze Świątek awansować z 54. miejsca na 17. w rankingu WTA tenisistek. To najwyższa pozycja w karierze 19-latki. Liderką zestawienia nadal jest Australijka Ashleigh Barty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iga Świątek po powrocie z Roland Garros: mam nadzieję, że Rafa Nadal dostrzeże potencjał naszej relacji

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 15:00
Iga Świątek, po wielkim triumfie w Roland Garros wróciła do kraju i podczas konferencji prasowej opowiadała o wydarzeniach w Paryżu.
rozwiń zwiń