Wirtualne spotkania z polskimi mistrzami non-fiction (i nie tylko)

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 14:55
"Spotkajmy się w bibliotece" to cykl organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. W ramach projektu czytelnicy mogli już uczestniczyć online w panelach dyskusyjnych z autorkami opowieści reporterskich – Angeliką Kuźniak i Ewą Winnicką. W piątek 16 października czeka ich wirtualne spotkanie z jednym z najwybitniejszych twórców polskiego reportażu Wojciechem Tochmanem. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Pavlovska Yevheniia

Posłuchaj
02:12 2020_10_15-14-45-21_Pora_na_Trojke_Rzeszow.mp3 "Spotkajmy się w bibliotece" online. Zaproszenie na webinar z Wojciechem Tochmanem (Trójka do trzeciej)

 

Z autorem takich tytułów jak "Wściekły pies", "Jakbyś kamień jadła" czy "Dzisiaj narysujemy śmierć" uczestnicy spotkania połączą się za pomocą jednej z popularnych platform webinarowych.


ebook literatura online internet czytanie kultura 1200.jpg
Animatorzy kultury łączcie się (online)!

– Użytkownicy mogą zarejestrować się poprzez naszą stronę internetową. Wystarczy podać tylko adresy mailowe i swoje imię. Tuż przed wydarzeniem trzeba kliknąć link, który przyjdzie na skrzynkę mailową. Wtedy użytkownicy uzyskają połączenie z platformą i będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu na żywo – tłumaczy organizatorka cyklu Katarzyna Błajdo.

Opublikowany przez Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Poniedziałek, 12 października 2020


Częścią wydarzenia, które poprowadzi Adam Gorczyński, będzie dyskusja, w której użytkownicy wezmą udział, korzystając z czatu. Po spotkaniu zostanie ono udostępnione do obejrzenia w serwisie YouTube oraz na stronie internetowej biblioteki.

Rozmowa z Wojciechem Tochmanem w ramach projektu "Spotkajmy się w bibliotece" rozpocznie się w piątek o godz. 18.00. Jeszcze w październiku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie planuje webinar z Andrzejem Pilipiukiem, a w grudniu –  spotkanie na żywo z autorką książki "Miłość z kamienia" Grażyną Jagielską i Ałbeną Grabowską, której powieść "Stulecie Winnych" otrzymała nagrodę czytelniczek Pióro na IV Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach.

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Michał Piwko
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 14.45

kr

Czytaj także

Dziennikarz: branża muzyczno-koncertowa została postawiona pod ścianą, ale sobie poradzi

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 09:00
Muzycy i organizatorzy koncertów zostali postawieni przez pandemię koronawirusa i wynikające z niej obostrzenia w bardzo trudniej sytuacji. Nie mam jednak wątpliwości, że branża sobie poradzi i koncerty ruszą z pełną parą, a już teraz widać ogromne zainteresowanie nimi. Organizatorzy będą zapewne musieli trochę improwizować, by wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, a przede wszystkim: bezpiecznie - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dziennikarz muzyczny Michał Koch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto muzyki w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 12:00
1 października to Międzynarodowy Dzień Muzyki. Październik co pięć lat to czas konkursu chopinowskiego, jednak w tym roku się on nie odbędzie. Na szczęście Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią Narodową zorganizował cykl recitali "Przed wielkim konkursem – Mistrzowskie recitale". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznań: opera w remoncie, zespół w drodze

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 15:00
Remont generalny sceny poznańskiego Teatru Wielkiego, który właśnie skończył 110 lat, ma potrwać aż 18 miesięcy. Czy to oznacza, że artyści idą na bezrobocie? Bynajmniej! To będzie dla nich bardzo aktywny czas – ze swoim repertuarem wyruszają w podróż po Polsce.
rozwiń zwiń