Aplikacja, która pomoże dobrze się ubrać

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 18:00
Grupa młodych ludzi z Krakowa stworzyła aplikację, która pomaga się ubrać. Podobnych pomysłów było w przeszłości kilka, ale ten dostał naprawdę duże pieniądze na rozwój. Mówiono im, że są za młodzi, a jednak się udało!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Sorbis

Shutterstock moda projektowanie praca pisanie kobieta 1200.jpg
Moda przyjazna Ziemi

Wszystko zaczęło się od... chęci, by dobrze wyglądać. Grupa 17-latków z różnych stron Małopolski spotkała się w krakowskim technikum. A potem, w szkolnym internacie, obmyślili strategię, która stała się biznesem.


Posłuchaj
02:50 2020_12_11 17_52_54_PR3_Zapraszamy_do_Trojki.mp3 Aplikacja GetDressed.me pomoże dobrze się ubrać (Zapraszamy do Trójki)

– Chciałam po prostu dobrze wyglądać i nie poświęcać na to dużo czasu – mówi Marcelina Pałka. – Prowadziliśmy podstawowe badania, zbieraliśmy dane, informacje od znajomych. I na podstawie tego zbudowaliśmy pierwszą wersję aplikacji – dodaje Marcel Spisak. 

I tak powstała aplikacja GetDressed.me, którą stworzyli w siedmioosobowym zespole. Na czym polega to rozwiązanie? – W pierwszym kontakcie z aplikacją każdy będzie mógł dodać ubrania, które ma w szafie, zdjęcie swojej osoby, wpisać wymiary, ulubione kolory. Na tej podstawie nasze algorytmy będą mu proponować jakie zestawy skomponować oraz czego mu brakuje w szafie – tłumaczy Marcelina Pałka.

Dodatkowo będzie możliwość połączenia aplikacji na telefonie klienta z aplikacją na stronie sklepu. Dzięki temu na stronie sklepu pojawią się personalizowane propozycje dostosowane do profilu klienta.

We wdrożeniu tego projektu ma pomóc grant w wysokości miliona złotych przyznany przez Państwową Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. A kilka dużych sieci odzieżowych już jest zainteresowanych współpracą.


***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Karol Gnat
Autorka materiału reporterskiego: Dominika Kossakowska
Data emisji: 11.12.2020
Godzina emisji: 17.52

pr


Czytaj także

Ubrania, które są naszą sygnaturą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 02:00
W "Trójce pod Księżycem" rozmawiamy o "Famous Blue Raincoat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odzieżowe skarby z drugiej ręki

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 07:45
Miejsce, gdzie można zajrzeć na chwilę lub spędzić tam kilka godzin. Wizyta tam zawsze jest obarczona ryzykiem: można się tak obłowić, że koleżankom oko zbieleje lub wyjść z pustymi rękami. Lumpeks – współczesny Sezam, kryjący odzieżowe skarby za niewielkie pieniądze. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spinka zwężająca: rewolucja w świecie mody

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 14:00
Weronika Draus wymyśliła rewolucyjną spinkę zwężającą Arc Pin, która pozwala na szybkie skracanie i zwężanie ubrań bez użycia nożyczek. Polska projektantka ma już też kolejne pomysły.
rozwiń zwiń