X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak wygląda edukacja seksualna w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 10:16
Czy edukacja seksualna jest obecna w szkołach? Skąd młodzież powinna czerpać wiedzę na temat seksu? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć goście audycji "Seks nasz powszedni".
Audio
  • Jak wygląda edukacja seksualna w Polsce? (Seks nasz powszedni/Trójka)
Jak wygląda edukacja seksualna w Polsce?
Foto: Depositphotos

Doktor Alicja Długołęcka tłumaczyła, że w szkołach funkcjonuje przedmiot, który nazywa się "Wychowanie do życia w rodzinie", ale nie jest on obowiązkowy. - Bardzo dużo zależy od środowiska. Są takie szkoły, w których nie przykłada się do niego zbyt dużej wagi - zaznaczyła seksuolog.

Paulina Wawrzyńczyk również mówiła, że ten przedmiot nie do końca traktowany jest poważnie, a często prowadzą go nauczyciele "z przypadku" - począwszy od katechetów, przez matematyków, do bibliotekarzy. - Niestety nadal ministerstwo edukacji nie kładzie nacisku na wykształcenie osób prowadzących "Wychowanie do życia w rodzinie". Często wystarczy zrobić szybki kurs i już ma się uprawnienia - wyjaśniła edukatorka seksualna.

"Goście Trójki" podkreślili, że czym innym jest przygotowanie do życia w rodzinie, a czym innym edukacja seksualna. Ich zdaniem, oczekiwania młodzieży mijają się z tym, co mają narzucone w szkole. - Programy są anachroniczne, wiele kwestii jest nieaktualnych, zupełnie nie współgrają z rzeczywistością - mówiły ekspertki.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadziła: Joanna Mielewczyk
Goście: dr Alicja Długołęcka (seksuolog, współautorka książki "Edukacja seksualna"), Paulina Wawrzyńczyk (edukatorka seksualna z grupy "Ponton")
Data emisji: 09.02.2015

Godzina emisji: 0.10

(mr/mk)

Zobacz więcej na temat: dzieci edukacja seks Trójka

Czytaj także

Postanowienia noworoczne. Przez słowa do satysfakcji seksualnej

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 13:29
Goście audycji "Seks nasz powszedni" radzą, jak w nowym roku podnieść jakość życia seksualnego. Kluczem do sukcesu jest motywacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Absurdalne mity dotyczące seksu

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 12:16
Z seksem związanych jest wiele mitów. Czerpiemy je od rodziców, znajomych i nieznajomych. Coś przeczytamy w prasie, usłyszymy w telewizji, zobaczymy w internecie. Często nie mamy woli, by zasłyszaną informację zweryfikować, przyjmujemy ją jako prawdę. Swoje robi także brak edukacji zdrowotnej, seksualnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naturalna dieta a seks. Nieoczywiste afrodyzjaki, które działają

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 04:37
Nasza dieta ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, figurę czy samopoczucie. - Sposób odżywiania ma kolosalny wpływ również na jakość życia seksualnego - mówi Agata Żychlińska, psycholog i dietetyk.
rozwiń zwiń