Seks w czasie ciąży i połogu. Co jest naturalne, a co powinno niepokoić?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 10:03
Ciąża i czas połogu to moment, kiedy młodzi rodzice skupiają się na dziecku. Ważne jest, by nie zapomnieli wówczas o pielęgnowaniu relacji, która jest między nimi.
Audio
  • Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące seksu w czasie ciąży i połogu (Seks nasz powszedni/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Czy kobietą są przygotowane na to, co będzie działo się w ciąży i po jej zakończeniu? - Są przygotowane w sensie fizjologicznym. Gorzej jest z wiedzą - zauważa ginekolog Grzegorz Południewski.

W audycji pytamy o kwestie, które zwykle pozostają przemilczane, choć są bardzo istotne dla przyszłych rodziców. Mówimy o tym, co dzieje się w kolejnych trymestrach ciąży i jak to wpływa na seksualności kobiety. Radzimy, jak zadbać o siebie po porodzie i po cesarskim cięciu. Tłumaczymy, co jest naturalne, a co powinno niepokoić, i podpowiadamy, jak wrócić do współżycia po pojawieniu się dziecka.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadziła: Joanna Mielewczyk
Goście: Izabela Jąderek (seksuolog, psycholog), Grzegorz Południewski (ginekolog położnik)
Data emisji: 13.04.2015
Godzina emisji: 0.05

iwo/mk

Czytaj także

Brak ochoty na seks? Eksperci radzą, jak pokonać problem

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 17:12
- Seks współcześnie traktowany jest jako przerywnik i szybki sposób na odstresowanie, a to bardzo duży błąd - przestrzegał w Trójce doktor Marek Jasiński, psycholog i seksuolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Postanowienia noworoczne. Przez słowa do satysfakcji seksualnej

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 13:29
Goście audycji "Seks nasz powszedni" radzą, jak w nowym roku podnieść jakość życia seksualnego. Kluczem do sukcesu jest motywacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Absurdalne mity dotyczące seksu

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 12:16
Z seksem związanych jest wiele mitów. Czerpiemy je od rodziców, znajomych i nieznajomych. Coś przeczytamy w prasie, usłyszymy w telewizji, zobaczymy w internecie. Często nie mamy woli, by zasłyszaną informację zweryfikować, przyjmujemy ją jako prawdę. Swoje robi także brak edukacji zdrowotnej, seksualnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak działają fantazje erotyczne?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 09:32
Czy fantazje erotyczne to tylko marzenia, czy może fantazjowanie prowadzi do realizacji wyobrażeń? Odpowiedź na to pytanie sprowokowała ciekawą dyskusję w audycji "Seks nasz powszedni".
rozwiń zwiń