Czy nie ma miłości bez zazdrości?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 12:28
- Za zazdrością kryją się zwykle inne uczucia. To nie jest samodzielna emocja. Często stoi za nią obawa przed utratą miłości - tłumaczy psychoterapeuta Daniel Bąk.
Audio
  • Dr Alicja Długołęcka (seksuolog) i dr Daniel Bąk (psychoterapeuta) rozmawiają o problemie zazdrości w związku (Seks nasz powszedni/Trójka)
Czy zazdrość może być dobra? Czy może budować, czy tylko niszczy związek? Mówimy o tym w audycji Seks nasz powszedni
Czy zazdrość może być dobra? Czy może budować, czy tylko niszczy związek? Mówimy o tym w audycji "Seks nasz powszedni"Foto: Glow Images/East News

W audycji "Seks nasz powszedni" pytamy, skąd bierze się uczucie zazdrości i czego jest sygnałem. - Okazywanie zazdrości może być rozwijające, jeżeli coś z tego wynika i jeśli jest to elementem tak zwanego docierania się, rozwoju relacji - mówi seksuolog Alicja Długołęcka.

Eksperci radzą słuchaczom, jak radzić sobie z zazdrością, którą sami odczuwamy i którą zauważamy u partnera.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Goście: dr Alicja Długołęcka (seksuolog), dr Daniel Bąk (psycholog, psychoterapeuta)
Data emisji: 27.04.2015
Godzina emisji: 0.05

iwo

Czytaj także

Brak ochoty na seks? Eksperci radzą, jak pokonać problem

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 17:12
- Seks współcześnie traktowany jest jako przerywnik i szybki sposób na odstresowanie, a to bardzo duży błąd - przestrzegał w Trójce doktor Marek Jasiński, psycholog i seksuolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Absurdalne mity dotyczące seksu

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 12:16
Z seksem związanych jest wiele mitów. Czerpiemy je od rodziców, znajomych i nieznajomych. Coś przeczytamy w prasie, usłyszymy w telewizji, zobaczymy w internecie. Często nie mamy woli, by zasłyszaną informację zweryfikować, przyjmujemy ją jako prawdę. Swoje robi także brak edukacji zdrowotnej, seksualnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seks w czasie ciąży i połogu. Co jest naturalne, a co powinno niepokoić?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 10:03
Ciąża i czas połogu to moment, kiedy młodzi rodzice skupiają się na dziecku. Ważne jest, by nie zapomnieli wówczas o pielęgnowaniu relacji, która jest między nimi.
rozwiń zwiń