Kiedy przychodzi czas na wizytę u ginekologa...

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 15:30
- Są pacjentki, które przychodzą do ginekologa raz na piętnaście, dwadzieścia lat... - ubolewa dr Grzegorz Południewski, ginekolog i położnik.
Audio
Doktor tłumaczy, jakich preparatów używać, by nie doprowadzić do rozwoju infekcji intymnej
Doktor tłumaczy, jakich preparatów używać, by nie doprowadzić do rozwoju infekcji intymnejFoto: Glow Images / East News

Goście Joanny Mielewczyk rozmawiają o najczęściej spotykanych problemach związanych ze zdrowiem intymnym kobiet - infekcjach, uczuleniach i poważniejszych schorzeniach. Radzą, jak się zachować w przypadku, gdy kobieta zaobserwuje u siebie niepokojące objawy. Tłumaczą też, dlaczego warto chodzić na kontrole ginekologiczne. - 50 procent kobiet, które mają raka szyjki macicy, w przeciągu ostatnich piętnastu lat nie miało zrobionej cytologii - mówi dr Południewski i tłumaczy, jak rozpoznać sytuacje, w których "nie ma żartów i problem sam nie przejdzie".

Ginekolog i seksuolog dr Beata Wróbel doradza natomiast, jakich produktów używać do higieny intymnej oraz dzieli się wnioskami, jakie nasuwają jej się po spotkaniach z młodymi pacjentkami. 

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Goście: dr Beata Wróbel (ginekolog, seksuolog), dr Grzegorz Południewski (ginekolog, położnik)
Data emisji: 15.02.2016
Godzina emisji: 00.05

fbi/ei

Czytaj także

Prawdy i mity o seksualności kobiet

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 09:55
Od niedawna dopiero seksualność kobiet opisują kobiety. Wcześniej robili to mężczyźni, w tym Zygmunt Freud, a ich tezy okazały się w wielu miejscach błędne. Część fałszywych przekonań pokutuje do dziś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leczenie niepłodności a relacja w związku

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 15:16
- Planowanie ciąży źle wpływa na intymność, bo seks ze swojego założenia jest i powinien być spontaniczny... - mówi Tatiana Ostaszewska-Mosak, psycholog kliniczny zdrowia.
rozwiń zwiń