X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biologia vs. psychologia. Co stoi za popędem seksualnym?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 15:30
- Czasami się mówi, że człowiek jako jedyne zwierzę uprawia seks nie dla celów prokreacyjnych. Właśnie jest dokładnie odwrotnie - przekonuje prof. Bogusław Pawłowski, kierownik Katedry Biologii Człowieka z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Audio
  • Biologia vs. psychologia. Co stoi za popędem seksualnym? (Seks nasz powszedni/Trójka)
Joanna Mielewczyk pyta w Seksie naszym powszednim m.in. o to, czy to kobieta czy mężczyzna decyduje o wyborze partnera
Joanna Mielewczyk pyta w "Seksie naszym powszednim" m.in. o to, czy to kobieta czy mężczyzna decyduje o wyborze partneraFoto: Glow Images/East News

Inspiracją do rozmowy jest wydana niedawno książka profesora Pawłowskiego pt. "Nagi umysł. Dlaczego jesteśmy, jacy jesteśmy. Ludzka natura bez złudzeń." W trakcie audycji zastanawiamy się, czy ewolucja wszystko tłumaczy. Na kwestię ludzkiej seksualności spoglądamy z dwóch perspektyw - biologicznej i psychologicznej.

- Jedną z naszych motywacji jest sfera niezwykłych doświadczeń natury emocjonalnej. Ale też ludzie uprawiają seks, by podnieść swój status społeczny - uważa dr Bogna Bartosz z Zakładu Psychologii Osobowości na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jak się do kwestii seksualności mają zmiany kulturowe, nowe normy społeczne? I w jaki sposób dobieramy sobie partnerów? Na te pytania odpowiadają goście Joanny Mielewczyk.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Goście: dr Bogna Bartosz (Instytut Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim), prof. Bogusław Pawłowski (kierownik Katedry Biologii Człowieka na Uniwersytecie Wrocławskim)
Data emisji: 21.03.2016
Godzina emisji: 00.05

fbi

Czytaj także

Leczenie niepłodności a relacja w związku

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 15:16
- Planowanie ciąży źle wpływa na intymność, bo seks ze swojego założenia jest i powinien być spontaniczny... - mówi Tatiana Ostaszewska-Mosak, psycholog kliniczny zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy przychodzi czas na wizytę u ginekologa...

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 15:30
- Są pacjentki, które przychodzą do ginekologa raz na piętnaście, dwadzieścia lat... - ubolewa dr Grzegorz Południewski, ginekolog i położnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nałogowcy miłości. Kiedy kochamy za bardzo...

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 16:10
Ludzie uzależnieni od miłości na przekór rozsądkowi tkwią w niszczącym, toksycznym związku. - Dwie osoby zaczynają się bardzo męczyć ze sobą, ale nie potrafią się rozstać ani tego naprawić - wyjaśnia psycholog Katarzyna Kucewicz.
rozwiń zwiń