Relacja matka - córka: trudna miłość

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 11:21
- Pierwszy trudny moment dla matki jest już wtedy, gdy córka jest w przedszkolu - mówi psychoterapeutka Iwona Centka.
Audio
  • Katarzyna Pruchnicka rozmawia z psychoterapeutką Iwoną Centką o trudnej relacji matka-córka (Prawdę mówiąc/Trójka)
- Matka jest dla córki absolutnym wzorem jedynie do drugiego roku życia - przekonuje psychoterapeutka Iwona Centka
- Matka jest dla córki absolutnym wzorem jedynie do drugiego roku życia - przekonuje psychoterapeutka Iwona CentkaFoto: Pixabay/CC/longleanna
O kobiecej sile i słabościach, o dawaniu i otrzymywaniu, o rozwoju i zmianie. O wyznaczaniu granic, o wybaczaniu i wreszcie o tej jedynej w swoim rodzaju i czasami niezwykle trudnej miłość. Z okazji zbliżającego się dnia matki o relacji matka – córka i wolności, którą należy sobie w tej relacji wzajemnie ofiarować porozmawiam dziś po północy z psychoterapeutką Iwona Centką. Zapraszam, Katarzyna Pruchnick
***
" Prawdę mówiąc " będzie można posłuchać w poniedziałek (11.05) tuż po północy. Audycję poprowadzi Katarzyna Pruchnicka .

Z okazji zbliżającego się dnia matki Katarzyna Pruchnicka podejmuje temat relacji matka - córka i wolności, którą należy sobie w tej relacji wzajemnie ofiarować. - Córka musi zaczerpnąć wzorce także od innych kobiet niż jej matka, by stworzyć własny, niepowtarzalny model kobiecości. To trudne doświadczenie dla matki - tłumaczy psychoterapeutka.

Iwona Centka mówi też o tym, kim jest matka dla córki i córka dla matki oraz wyjaśnia zawiłości w relacji matka - córka - ojciec. W "Prawdę mówiąc" rozmawiamy o dawaniu i otrzymywaniu, o rozwoju i zmianie, o wyznaczaniu granic i wybaczaniu.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Iwona Centka (psychoterapeutka)
Data emisji: 18.05.2015
Godzina emisji: 00:05

fbi/ei

Czytaj także

Mamo, ty też jesteś ważna. Macierzyństwo a psychologia

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 11:50
Doświadczenie macierzyństwa, szczególnie na jego wczesnym etapie, bywa trudnym przeżyciem. Wiele kobiet decyduje się wówczas na psychologiczne wsparcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmagania z niepłodnością. Bolesny czas czekania

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 17:10
- Jesteśmy wielkim czekaniem - tak o czasie, gdy starają się o dziecko, mawiają przyszli rodzice. Ten temat dotyczy coraz większej grupy ludzi.
rozwiń zwiń