Śmierć nie oznacza przerwania więzi

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 12:30
- Nawet jeśli nie ma przy nas bliskiej osoby i nie możemy jej dotknąć ani z nią porozmawiać, to zostaje miłość, tęsknota i wszystkie emocje. Więź się nie kończy - uważa Anna Sokołowska, psycholog z Fundacji "Nagle Sami".
Audio
  • Śmierć nie oznacza przerwania więzi (Prawdę mówiąc/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/kerttu

Psychoterapeutka Iwona Centka mówi w audycji o pewnych paradoksach związanych z odejściem bliskiej osoby. - Bardzo często gniewamy się na osobę, która odeszła. Myślimy: jak on śmiał mi to zrobić, dlaczego się nie przebadał? - mówi rozmówczyni Katarzyny Pruchnickiej. 

Z audycji "Prawdę mówiąc" dowiadujemy się, kiedy wspomnienia o osobie zmarłej mogą być darem, a kiedy przekleństwem, oraz co to znaczy, że bliska osoba odchodzi, ale relacja z nią pozostaje także po jej śmierci.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Iwona Centka (psychoterapeutka), Anna Sokołowska (psycholog z Fundacji "Nagle Sami")
Data emisji: 2.11.2015
Godzina emisji: 00:05

fbi/iwo

Czytaj także

Lęki przechodzą z pokolenia na pokolenie?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 09:00
Niektóre z informacji nabytych w ciągu życia - zwłaszcza te, które łączą się z lękiem - mogą być dziedziczone biologicznie, a nie, jak się dotąd wydawało, przekazywane w trakcie wychowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejście na emeryturę. Początek czy koniec?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 10:06
Zakończenie życia zawodowego to dla wielu osób niełatwy moment. Czy przejście na emeryturę musi być trudnym doświadczeniem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arteterapia na pomoc. Chwyć za skrzypce albo farby

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 08:58
Wszelkiego rodzaju twórczość w życiu dorosłego człowieka, który nie jest artystą, może zdziałać wiele dobrego. W Trójce odsłanialiśmy tajniki arteterapii.
rozwiń zwiń