X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trudny powrót po urlopie macierzyńskim. "Wyginamy się bardziej niż James Bond"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 12:51
- To, co opisuję w książce "Mamy wracamy", jest również moim doświadczeniem odnajdywania na nowo swojej ścieżki, szukania swoich mocnych stron - mówiła w Trójce Marta Waszczuk.
Audio
  • Trudny powrót do pracy po urlopie macierzyńskim (Prawdę mówiąc/Trójka)
Powrotom do pracy po urlopie macierzyńskim towarzyszą ogromne emocje i obawy
Powrotom do pracy po urlopie macierzyńskim towarzyszą ogromne emocje i obawyFoto: Depositphotos

Prezes Fundacji BeProactive porównała powrót kobiet do pracy po urlopie macierzyńskim do jazdy dwoma pociągami na raz, które w dodatku poruszają się w przeciwnych kierunkach. - Efekt jest taki, że jesteśmy jedną nogą w jednym pociągu, a drugą w drugim. Wyginamy się bardziej niż James Bond, bo trudno jechać w dwóch pociągach, które pędzą w różnych kierunkach - powiedział założycielka pierwszego w Polsce Klubu Przedsiębiorczych Mam i mama trójki dzieci.

Goście Trójki podkreślali, że kobieta po urlopie macierzyńskim wraca tak naprawdę do siebie, do bycia potrzebną, dowartościowaną, do niezależności finansowej i samodzielności, do bycia ważną. - Kiedy kobieta zostaje w domu z dziećmi, dla wielu osób jej macierzyństwo staje się niewidzialne i niedoceniane. Przez to mamy przestają również doceniać siebie. Kobiety dążą do tego, aby być widocznymi. Czasami chodzi też o to, aby znów założyć szpilki i umalować usta - tłumaczyła Marta Iwanowska-Polkowska ze Stowarzyszenie Polka Potrafi.

Ekspertki tłumaczyły w audycji m.in. dlaczego czasami powrót do pracy przychodzi szybko, a czasami potrzeba na to lat oraz z jakich powodów aktywizacja zawodowa powinna się rozpocząć już podczas urlopu macierzyńskiego.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Marta Waszczuk (
strateg biznesowy, prezes Fundacji BeProactive, autorka książki "Mamy wracamy", Marta Iwanowska-Polkowska (Stowarzyszenie Polka Potrafi)
Data emisji: 25.01.2016  
Godzina emisji: 00:05

tj/ei

Czytaj także

Urlop macierzyński może pozytywnie wpłynąć na nasze życie zawodowe

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 13:38
Jak tłumaczy trenerka rozwoju osobistego Magdalena Knitter, w domu na spokojnie możemy zastanowić się, co chcemy robić, kiedy przerwa na wychowanie dzieci dobiegnie końca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze dni w przedszkolu - przełom w życiu dziecka i rodziców

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 11:25
Prywatne czy państwowe, z językiem angielskim czy dodatkową rytmiką? Do jakiego przedszkola najlepiej jest wysłać dziecko? Taką decyzję już wkrótce będą musieli podjąć rodzice trzylatków.
rozwiń zwiń