Trudny powrót po urlopie macierzyńskim. "Wyginamy się bardziej niż James Bond"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 12:51
- To, co opisuję w książce "Mamy wracamy", jest również moim doświadczeniem odnajdywania na nowo swojej ścieżki, szukania swoich mocnych stron - mówiła w Trójce Marta Waszczuk.
Audio
  • Trudny powrót do pracy po urlopie macierzyńskim (Prawdę mówiąc/Trójka)
Powrotom do pracy po urlopie macierzyńskim towarzyszą ogromne emocje i obawy
Powrotom do pracy po urlopie macierzyńskim towarzyszą ogromne emocje i obawyFoto: Depositphotos

Prezes Fundacji BeProactive porównała powrót kobiet do pracy po urlopie macierzyńskim do jazdy dwoma pociągami na raz, które w dodatku poruszają się w przeciwnych kierunkach. - Efekt jest taki, że jesteśmy jedną nogą w jednym pociągu, a drugą w drugim. Wyginamy się bardziej niż James Bond, bo trudno jechać w dwóch pociągach, które pędzą w różnych kierunkach - powiedział założycielka pierwszego w Polsce Klubu Przedsiębiorczych Mam i mama trójki dzieci.

Goście Trójki podkreślali, że kobieta po urlopie macierzyńskim wraca tak naprawdę do siebie, do bycia potrzebną, dowartościowaną, do niezależności finansowej i samodzielności, do bycia ważną. - Kiedy kobieta zostaje w domu z dziećmi, dla wielu osób jej macierzyństwo staje się niewidzialne i niedoceniane. Przez to mamy przestają również doceniać siebie. Kobiety dążą do tego, aby być widocznymi. Czasami chodzi też o to, aby znów założyć szpilki i umalować usta - tłumaczyła Marta Iwanowska-Polkowska ze Stowarzyszenie Polka Potrafi.

Ekspertki tłumaczyły w audycji m.in. dlaczego czasami powrót do pracy przychodzi szybko, a czasami potrzeba na to lat oraz z jakich powodów aktywizacja zawodowa powinna się rozpocząć już podczas urlopu macierzyńskiego.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Marta Waszczuk (
strateg biznesowy, prezes Fundacji BeProactive, autorka książki "Mamy wracamy", Marta Iwanowska-Polkowska (Stowarzyszenie Polka Potrafi)
Data emisji: 25.01.2016  
Godzina emisji: 00:05

tj/ei

Czytaj także

Urlop macierzyński może pozytywnie wpłynąć na nasze życie zawodowe

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 13:38
Jak tłumaczy trenerka rozwoju osobistego Magdalena Knitter, w domu na spokojnie możemy zastanowić się, co chcemy robić, kiedy przerwa na wychowanie dzieci dobiegnie końca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze dni w przedszkolu - przełom w życiu dziecka i rodziców

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 11:25
Prywatne czy państwowe, z językiem angielskim czy dodatkową rytmiką? Do jakiego przedszkola najlepiej jest wysłać dziecko? Taką decyzję już wkrótce będą musieli podjąć rodzice trzylatków.
rozwiń zwiń