X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oddychać trzeba umieć

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 08:31
Technika mindfulness nakazuje skupić się na oddechu, medytacja chrześcijańska wręcz przeciwnie. Jednak obie szkoły zgodne są co do tego, że oddech jest w dzisiejszych czasach niedoceniany i lekceważony. O korzyściach, jakie daje właściwe oddychanie, rozmawialiśmy w "Klubie Trójki" ze specjalistami technik medytacji.
Audio
  • Niedostrzegalny skarb, jakim jest oddech (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Oddychanie jest czymś tak naturalnym, że nawet nie zwracamy na nie uwagi. Choć oddech jest niedostrzegalny, daje nam jednak życie. Jest najbardziej podstawową ludzką potrzebą. Jeśli potrafimy go dostrzec, poczuć, skupić na nim uwagę, daje nam również szansę rozwoju.

Michael Sanderson, założyciel i trener Akademii Mindfulness wyjaśnia, że w praktykowanej przez niego technice medytacji oddech pełni rolę kotwicy, która pozwala skupić uwagę na "tu i teraz". - Gdy oddycham i czuję każdy wdech i wydech, nie mogę być jednocześnie gdzie indziej, planować, zapamiętywać. Po prostu istnieję i to jest sedno medytacji - mówi gość Trójki.

Sen lekarstwem na problemy dnia codziennego >>>
Inaczej wygląda to w przypadku medytacji chrześcijańskiej, w której nie powinno się skupiać na oddechu. - Medytacja to w naszym pojmowaniu obecność i "uważność", i to jest najważniejsze. A oddech jest czymś naturalnym, co po prostu jest składnikiem naszego normalnego funkcjonowania - opowiada Marian Brzozowski z Polskiej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej.
"Piję wodę z kranu". Czy to bezpieczne? >>>
Oddychanie od zawsze zajmuje centralne miejsce w praktykach medytacyjnych. O oddechu i o szansie, którą daje skupienie na nim uwagi, rozmawialiśmy w "Klubie Trójki". Wysłuchaj całej audycji, którą poprowadził Dariusz Bugalski.

Na "Klub Trójki" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 21.05 do 22.00.

(sm, ei)

Czytaj także

Otyłość ciągle chce nas dopaść. Może się zacząć na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 01:03
- To są te nasze codzienne zmagania z lodówką. Otwieramy drzwi, zastanawiamy się co zjeść i często, niestety, przegrywamy, mamy słabą wolę. Choć to nie jest tylko kwestia woli - mówi prof. Mariusz Wyleżoł. W "Klubie Trójki" rozmawialiśmy o ludziach chorych na otyłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblia minimalisty: uśmiechaj się, oddychaj i zwolnij

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2014 04:00
"Minimalista odrzuca pragnienie, by mieć więcej, zdobywać, konsumować i kupować" - pisze na początku "Książeczki minimalisty. Prostego przewodnika szczęśliwego człowieka" Leo Babauta. Czy w dzisiejszych czasach można zupełnie zrezygnować z konsumpcyjnego stylu życia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sen lekarstwem na kłopoty dnia codziennego

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 02:31
Jak się okazuje, śpią wszystkie ssaki. Nawet delfiny, które śpią naprzemiennie raz lewą, a raz prawą półkulą. Jak spać, żeby się wyspać?
rozwiń zwiń