X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Animowana rozmowa z filozofem. Noam Chomsky kontra Michel Gondry

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 05:57
Obraz francuskiego twórcy - Michela Gondry'ego "Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?" jest animowanym dokumentem. - Jest to najbardziej kreacyjny film, jaki możemy sobie wyobrazić, w którym z jednej strony mamy do czynienia z animacją, a z drugiej strony z czystą i bezpośrednią rejestracją dokumentalną - mówi Jakub Majmurek, krytyk filmowy.
Audio
  • W jaki sposób Michel Gondry szuka drogi do widza? (Klub Trójki)
Kadr z filmu Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?
Kadr z filmu "Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?"Foto: mat. prasowe

Autor teledysków takich gwiazd jak: The Rolling Stones, Björk, Massive Attack, Lenny Kravitz, Foo Fighters, Daft Punk, The White Stripes wykazuje się w swych pracach niebywałą pomysłowością i wyobraźnią. - Michel Gondry miksując różne media, miesza style i gatunki, więc trudno powiedzieć w jego przypadku, gdzie jest różnica pomiędzy fabułą, dokumentem, a teledyskiem i wideo - mówi Weronika Adamowska, przedstawicielka dystrybutora filmu, firmy Against Gravity.
Jakub Majmurek, publicysta "Krytyki Politycznej" i filmoznawca zgadza się z określeniem nowego filmu francuskiego twórcy "anonimowym dokumentem". - Film ten posługuje się animacją, a wychodzi od dokumentalnego zapisu, który słyszymy w postaci dźwięku. Dodaje do tego animację, która nie jest odwzorowaniem rejestracji spotkań, które miały miejsce. Nie jest naiwną ilustracją rzeczy, o których się mówi, tylko stanowi autonomiczną wartość - przyznaje krytyk filmowy.

Młody reżyser dr Piotr Kopik, dodaje, że film francuskiego reżysera został zrealizowany w bardzo tradycyjny sposób. - Nagrano go na kamerę 16 mm, rysowano klatka po klatce. Animacja jest różna, częściowo abstrakcyjna i na bieżąco rysowana, a czasami pojawiają się sekwencje, które są bardziej figuratywne, co jest bardzo surrealistyczne - opowiada eksperymentator.

Więcej o filmie w Trójkowo, filmowo >> oraz Fajny film >>>

 

Już za kilka dni odbędzie się polska premiera filmu "Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?". Z tego powodu rozmawialiśmy o tytułowym bohaterze, słynnym amerykańskim filozofie i lingwiście oraz o samym filmie i dotychczasowej twórczości francuskiego reżysera, który w niezwykły sposób łączy tradycyjną fabułę z animacją.
W programie przypomnieliśmy także fragmenty masterclass z Michelem Gondrym, która odbyła się podczas ostatniej edycji Festiwalu Planete+ Doc.
W jaki sposób Michel Gondry szuka drogi do widza? Jak autor filmu podchodzi do wypowiedzi Noama Chomsky’ego? Posłuchaj całej rozmowy, którą poprowadził Ryszard Jaźwiński.

Na "Klub Trójki" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 21.05 do 22.00.

(sm/fbi)

Czytaj także

Nowe pokolenie aktorów nadchodzi jak tsunami

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 04:04
- Gdy myślę o nazwiskach osób z mojej szkoły, to jest to wataha ludzi, którzy idą w kierunku aktorstwa. Zmiana musi nastąpić, to jest jak tsunami - mówi aktor Bartosz Gelner. Tym razem wraz z "Klubem Trójki” przenieśliśmy się na Festiwal Transatlantyk, który odbywa się w Poznaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królestwo dźwięku przekute na obrazy. Eugeniusz Rudnik i magia radia

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 03:30
Dźwiękopisarz, fonopoeta, wizjoner i wieczny eksperymentator wierny kolażowi. Eugeniusz Rudnik konsekwentnie przez pół wieku podąża własną drogą. Współtworzone przez niego Studio Eksperymentalne Polskiego Radia stało się światową legendą, a teraz powstał film o jego muzyce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kieślowski drogowskazem i inspiracją w dzisiejszym świecie

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 03:00
- Kieślowskiemu przyświecała myśl, by wszystko co tworzy było wiarygodne, bliskie życia. Już w pracy magisterskiej w 1969 roku pisał, że niedługo ludzie będą myśleć obrazem i montażem. I nie pomylił się - mówi Stanisław Zawiśliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Korcz: zetknięcie z Janem Komasą to kapitalna przygoda

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 15:38
- To była piękna przygoda, miałem rolę raczej trzecioplanową, trzy dni zdjęciowe, trzy większe sceny. Uderzający dla mnie był absolutny profesjonalizm zdarzenia, rozmach przedsięwzięcia, sposób, w jaki to było przygotowane - mówi Marcin Korcz, jeden z aktorów występujących w filmie "Miasto 44". Premiera obrazu 19 września.
rozwiń zwiń