X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izabella Cywińska: napisanie tej książki było moim obowiązkiem

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 03:22
Izabella Cywińska to naiwna optymistka, która uważa, że warto być upartym. - Od dziecka taka byłam, ale nie wiem dlaczego. Wymyśliłam sobie, że tak trzeba - opowiada.
Audio
  • Michał Nogaś rozmawia z Izabellą Cywińską (Klub Trójki)
Izabella Cywińska chciała napisać książkę o swoim życiu z historią w tle. - Uważam, że to było moim obowiązkiem - mówi w rozmowie z Michałem Nogasiem
Izabella Cywińska chciała napisać książkę o swoim życiu z historią w tle. - Uważam, że to było moim obowiązkiem - mówi w rozmowie z Michałem NogasiemFoto: Maciej Zienkiewicz/AG

We wstępie do autobiografii "Dziewczyna z Kamienia" Cywińska pisze, że nie jest to książka o niej samej, ale o czymś ważniejszym. - Chciałam opisać świat, który jesy wokół mnie. Uznałam w pewnym momencie, że pora napisać nie tylko o sobie, bo długo żyję i jest mi dany fascynujący czas, ale o historii - podkreśla reżyserka.

Izabella Cywińska była świadkiem czterech epok. - Urodziłam się w rodzinie ziemiańskiej, a skończyłam w rozpustnym teatrze - śmieje się była minister kultury. W audycji mówi o tym, dlaczego niektóre elementy jej wychowania były demoralizujące i jak należy odczytywać tytuł napisanej przez nią książki.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Michał Nogaś

Gość: Izabella Cywińska (reżyserka teatralna i filmowa, minister kultury w rządzie Tadeusza Mazowieckiego)

Data emisji: 16.04.2015

Godzina emisji: 21.08

sm/iwo

Czytaj także

Alina Szapocznikow - artystka zuchwała

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2015 14:00
- "Sztuka jest czymś tak ulotnym jak życie". Tak można streścić przesłanie Aliny Szapocznikow - mówi Marek Beylin, autor książki o artystce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennik z getta - lektura, która nie daje komfortu

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 10:33
Są książki bezlitosne i nieprzyjemne, które zalicza się do lektur obowiązkowych. Jedną z nich jest z pewnością "Dziennik. Pięć zeszytów z łódzkiego getta" Dawida Sierakowiaka.
rozwiń zwiń