X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Susze, powodzie, upały. Grozi nam nagła zmiana klimatu?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 03:51
- Obecnie wchodzimy w okres nagłej zmiany klimatu, a to oznacza wykładniczy wzrost temperatur z dekady na dekadę. Chodzi o zmiany, które narastają coraz szybciej - mówi biolog dr Guy McPherson.
Audio
  • Co czeka Ziemię w związku ze zmianą klimatu? (Klub Trójki)
Dyskusja o zmianach i przyczynach ocieplenia Ziemi trwa. W świecie nauki i polityki nie ma jednej diagnozy, nie ma też jednej prognozy na przyszłość. Brakuje również porozumienia
Dyskusja o zmianach i przyczynach ocieplenia Ziemi trwa. W świecie nauki i polityki nie ma jednej diagnozy, nie ma też jednej prognozy na przyszłość. Brakuje również porozumieniaFoto: Pixabay

Specjaliści twierdzą, że jesteśmy w początkowej fazie nagłej zmiany klimatu. W ciągu dekady lub dwóch globalna temperatura może wzrosnąć średnio od 5 do 12 stopni C. - Problemem ludzkości nie jest zmiana klimatu jako taka, ale nagła zmiana klimatu - mówi biolog z Uniwersytetu w Arizonie.
Prof. Piotr Głowacki przyznaje, że zarówno polskie, jak i międzynarodowe środowisko naukowe jest zgodne co do tego, że w ciągu ostatnich 30 lat obserwujemy zmianę klimatu i globalny wzrost temperatur. - To samo środowisko nie jest zaś zgodne co do poszukiwania przyczyn i szukania winnych - komentuje geofizyk z PAN.

Z dźwięku dowiesz się, jakie zdaniem polskich naukowców są przyczyny zmiany klimatu i jak oceniają oni czarną wizję amerykańskiego specjalisty.
***
Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Paweł Drozd

Goście: prof. Piotr Głowacki (geofizyk z Polskiej Akademii Nauk), prof. Krzysztof Migała (klimatolog z Uniwersytetu Wrocławskiego), dr Guy McPherson (biolog z Uniwersytetu w Arizonie), prof. Jorgen Randers (norweski klimatolog, autor książki "2052. Globalna prognoza na następne 40 lat")

Data emisji: 21.04.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/mk

Czytaj także

Ciemne i jasne strony lobbingu w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 02:59
- Uważam, że lobbing jest potrzebny, bo europosłowie i urzędnicy w Komisji Europejskiej nie mogą się znać na wszystkim - mówi Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy Europa wygra kosmiczny wyścig?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 19:05
Europejska Agencja Kosmiczna oznajmiła, że z sukcesem przeprowadzono start rakiety z 7. i 8. satelitą europejskiego systemu nawigacyjnego Galileo. Na ile to przybliża nas do sukcesu projektu?
rozwiń zwiń