Wspomnienie Władysława Bartoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 21:54
Żegnamy prof. Władysława Bartoszewskiego, człowieka, który odszedł, ale na zawsze pozostanie wzorem dla tysięcy Polaków.
Audio
  • Michał Komar i prof. Andrzej Paczkowski o Władysławie Bartoszewskim (Klub Trójki)
Studiując historię życia Władysława Bartoszewskiego, studiuje się najnowszą historię Polski (na zdjęciu: portret profesora obok księgi kondolencyjnej wyłożonej w budynku Starego Ratusza we Wrocławiu)
Studiując historię życia Władysława Bartoszewskiego, studiuje się najnowszą historię Polski (na zdjęciu: portret profesora obok księgi kondolencyjnej wyłożonej w budynku Starego Ratusza we Wrocławiu)Foto: PAP/JULIEN WARNAND

- Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto - powiedział kiedyś Władysław Bartoszewski.

Kim był człowiek uznawany przez wielu za jeden z ostatnich współczesnych autorytetów? Więźniem Auschwitz, żołnierzem AK, uczestnikiem powstania warszawskiego, ministrem spraw zagranicznych w wolnej Polsce. Przede wszystkim jednak był człowiekiem dążącym do pojednania, szukającym dobra Polski i Polaków.

Władysław Bartoszewski. Dokonał tyle, że nie sposób wyobrazić sobie Polski bez Niego. Jak by wyglądała? Jak będzie wyglądała?

Rozmawialiśmy o tym w "Klubie Trójki" z Michałem Komarem i prof. Andrzejem Paczkowskim.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: Michał Komar i prof. Andrzej Paczkowski

Data emisji: 27.04.2015

Godzina emisji: 21.07

mp