X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspomnienie Władysława Bartoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 21:54
Żegnamy prof. Władysława Bartoszewskiego, człowieka, który odszedł, ale na zawsze pozostanie wzorem dla tysięcy Polaków.
Audio
  • Michał Komar i prof. Andrzej Paczkowski o Władysławie Bartoszewskim (Klub Trójki)
Studiując historię życia Władysława Bartoszewskiego, studiuje się najnowszą historię Polski (na zdjęciu: portret profesora obok księgi kondolencyjnej wyłożonej w budynku Starego Ratusza we Wrocławiu)
Studiując historię życia Władysława Bartoszewskiego, studiuje się najnowszą historię Polski (na zdjęciu: portret profesora obok księgi kondolencyjnej wyłożonej w budynku Starego Ratusza we Wrocławiu)Foto: PAP/JULIEN WARNAND

- Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto - powiedział kiedyś Władysław Bartoszewski.

Kim był człowiek uznawany przez wielu za jeden z ostatnich współczesnych autorytetów? Więźniem Auschwitz, żołnierzem AK, uczestnikiem powstania warszawskiego, ministrem spraw zagranicznych w wolnej Polsce. Przede wszystkim jednak był człowiekiem dążącym do pojednania, szukającym dobra Polski i Polaków.

Władysław Bartoszewski. Dokonał tyle, że nie sposób wyobrazić sobie Polski bez Niego. Jak by wyglądała? Jak będzie wyglądała?

Rozmawialiśmy o tym w "Klubie Trójki" z Michałem Komarem i prof. Andrzejem Paczkowskim.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: Michał Komar i prof. Andrzej Paczkowski

Data emisji: 27.04.2015

Godzina emisji: 21.07

mp