Polacy boją się uchodźców z Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 12:00
- Dziś w ramach Unii Europejskiej pięć państw przyjmuje 85 procent wszystkich uchodźców, największe z nich to Niemcy i Szwecja - tłumaczy prof. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami UW.
Audio
  • Dariusz Rosiak rozmawia ze specjalistami na temat kontrowersji wokół przyjmowania w Polsce uchodźców z Syrii (Klub Trójki)
Kwestia uchodźców szukających schronienia w państwach Europy jest wielowątkowa. Jak twierdzą goście Klubu Trójki, Polacy podchodzą do tego problemu zbyt stereotypowo
Kwestia uchodźców szukających schronienia w państwach Europy jest wielowątkowa. Jak twierdzą goście "Klubu Trójki", Polacy podchodzą do tego problemu zbyt stereotypowoFoto: Photo Unit/Flickr

Dariusz Rosiak rozmawia ze swoimi gośćmi na temat tego, jak obecnie wygląda proces osiedlania się i asymilacji uchodźców w krajach europejskich. - Czas pełnej integracji to siedem lat - mówi profesor Duszczyk. Arabista z Uniwersytetu Warszawskiego dr George Yacoub odnosi się natomiast do kontrowersji społecznych dotyczących osiedlenia się Polski chrześcijan oraz muzułmanów z terenów objętych działaniami militarnymi.

Z audycji dowiadujemy się także m.in. dlaczego przywódcy Niemiec i Szwecji nie boją się przyjmować uchodźców oraz na czym polega mylne przekonanie Polaków o osobach, które szukają w Polsce azylu.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Goście: dr Marta Woźniak, (Uniwersytet Łódzki, prowadzi badania wśród syryjskich uchodźców w Szwecji, dr George Yacoub (arabista z Uniwersytetu Warszawskiego), prof. Maciej Duszczyk (Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 2.06.2015

Godzina emisji: 21.07

fbi

Czytaj także

Nielegalni imigranci. Duży problem Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 11:00
"Dylemat w sprawie imigracji" - to tytuł z gazety "El Mundo". Unię Europejską czeka trudne zadanie - ma zdecydować, jak rozwiązać problem przemytu imigrantów przez mafię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polska powinna pomóc chrześcijanom z Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 16:00
- Priorytetem jest pomoc osobom, które uciekły z domów i są w rejonach, w które wkracza Państwo Islamskie, traktujące ludzi w bardzo brutalny sposób - uważa Samer Masri, prezes Fundacji Wolna Syria.
rozwiń zwiń