X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy boją się uchodźców z Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 12:00
- Dziś w ramach Unii Europejskiej pięć państw przyjmuje 85 procent wszystkich uchodźców, największe z nich to Niemcy i Szwecja - tłumaczy prof. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami UW.
Audio
  • Dariusz Rosiak rozmawia ze specjalistami na temat kontrowersji wokół przyjmowania w Polsce uchodźców z Syrii (Klub Trójki)
Kwestia uchodźców szukających schronienia w państwach Europy jest wielowątkowa. Jak twierdzą goście Klubu Trójki, Polacy podchodzą do tego problemu zbyt stereotypowo
Kwestia uchodźców szukających schronienia w państwach Europy jest wielowątkowa. Jak twierdzą goście "Klubu Trójki", Polacy podchodzą do tego problemu zbyt stereotypowoFoto: Photo Unit/Flickr

Dariusz Rosiak rozmawia ze swoimi gośćmi na temat tego, jak obecnie wygląda proces osiedlania się i asymilacji uchodźców w krajach europejskich. - Czas pełnej integracji to siedem lat - mówi profesor Duszczyk. Arabista z Uniwersytetu Warszawskiego dr George Yacoub odnosi się natomiast do kontrowersji społecznych dotyczących osiedlenia się Polski chrześcijan oraz muzułmanów z terenów objętych działaniami militarnymi.

Z audycji dowiadujemy się także m.in. dlaczego przywódcy Niemiec i Szwecji nie boją się przyjmować uchodźców oraz na czym polega mylne przekonanie Polaków o osobach, które szukają w Polsce azylu.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Goście: dr Marta Woźniak, (Uniwersytet Łódzki, prowadzi badania wśród syryjskich uchodźców w Szwecji, dr George Yacoub (arabista z Uniwersytetu Warszawskiego), prof. Maciej Duszczyk (Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 2.06.2015

Godzina emisji: 21.07

fbi

Czytaj także

Nielegalni imigranci. Duży problem Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 11:00
"Dylemat w sprawie imigracji" - to tytuł z gazety "El Mundo". Unię Europejską czeka trudne zadanie - ma zdecydować, jak rozwiązać problem przemytu imigrantów przez mafię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polska powinna pomóc chrześcijanom z Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 16:00
- Priorytetem jest pomoc osobom, które uciekły z domów i są w rejonach, w które wkracza Państwo Islamskie, traktujące ludzi w bardzo brutalny sposób - uważa Samer Masri, prezes Fundacji Wolna Syria.
rozwiń zwiń