X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szanse i niebezpieczeństwa otwarcia Polski na imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 03:10
- Niektórzy uciekają, bo chcą żyć. Są to młode ręce do pracy, więc jak potraktujemy ich należycie i zakochają się w naszym kraju, to będą u siebie, a nie jak w Anglii czy Francji gorsi i sfrustrowani - mówi Mohamed Atham Abd Elaal z gminy muzułmańskiej w Warszawie.
Audio
  • Imigranci w Polsce. Dużo hałasu o nic? (Klub Trójki)
Uciekinierki z Syrii w obozie dla uchodźców w Brukseli
Uciekinierki z Syrii w obozie dla uchodźców w BrukseliFoto: EPA/STEPHANIE LECOCQ

Czytaj dalej
uchodźcy 1200.jpg
Początek końca Unii Europejskiej?

Uchodźcy to w ostatnim czasie jeden z najgorętszych tematów w Europie. Choć to do włoskich i greckich wybrzeży dopływają łodzie z setkami ludzi, to sprawa od tygodni rozpala polską opinię publiczną. - Polacy boją się nieznanego i pewnych obrazów, które obejrzeli w mediach i budzi to ich przerażenie. Natomiast uchodźcy do Polski przyjeżdżają od lat 90. i nie stało się właściwie nic - mówi Jacek Białas, prawnik Programu Pomocy Prawnej dla Uchodźców i Migrantów Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych podkreśla, że niepotrzebnie boimy się napływającej masy młodych mężczyzn, bo są oni grupą, która znakomicie integruje się z naszym społeczeństwem. - Stanowią oni pewien zasób, m.in. dla gospodarki - przekonuje specjalistka.

Imigranci w Europie - zobacz serwis specjalny >>>

Goście Ernesta Zozunia mówili o tym, jakie formalności muszą przejść chętni do tego, by pozostać w Polsce i jakie szanse na rozwój naszego społeczeństwa daje przyjęcie imigrantów.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Ernest Zozuń

Goście: Patrycja Sasnal (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), dr Konrad Pędziwiatr (ekspert ds. islamu w Europie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), Mohamed Atham Abd Elaal (Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej), Ewa Moncure (Frontex, unijna agencja, zajmująca się granicami Unii Europejskiej), Paweł Kęska (rzecznik Caritas Polska), Jacek Białas (prawnik Programu Pomocy Prawnej dla Uchodźców i Migrantów Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka)

Data emisji: 28.09.2015

Godzina emisji: 21.08

sm/ei

Audycja została przygotowana wspólnie z Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowych

Czytaj także

Na forum ONZ o bolączkach współczesnego świata

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 17:17
Ban Ki-moon apeluje do światowych przywódców, by zrobili więcej na rzecz pomocy uchodźcom z Bliskiego Wschodu.
rozwiń zwiń