X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pietro Bartolo - lekarz żywych i martwych z Lampedusy

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 03:30
- Moje świadectwo i opowieści służą tylko jednej rzeczy. Temu, by uwrażliwić na tę sytuację kogoś, kto być może zajmie się tym problemem znacznie lepiej ode mnie i będzie umiał dać im coś więcej - mówi pracujący na Lampedusie lekarz Pietro Bartolo.
Audio
  • Pietro Bartolo, bohater naszych czasów (Klub Trójki)
doktor Pietro Bartolo
doktor Pietro Bartolo Foto: Michał Nogaś/ Polskie Radio

Włoska wyspa Lampedusa bywa nazywana wrotami naszego kontynentu. Pracuje na niej lekarz Pietro Bartolo - człowiek, który najprawdopodobniej widział najwięcej martwych ciał na świecie... - Lampedusa to najdalej wysunięta na południe część Europy. Jest to pierwszy skrawek ziemi, jaki napotykają uchodźcy z Afryki - opowiada w Trójce Jarosław Mikołajewski, autor książki "Wielki przypływ".

Pisarz zaznacza też, że Pietro Bartolo jest jednym z najczęściej pojawiających się w mediach lekarzem. - Jest człowiekiem frontowym, który od 1991 roku wita wszystkich przybyszy na Lampedusę jako doktor. Bada żywych i umarłych - opowiada.

Sam doktor Bartolo wyjaśnia w audycji, z jakich powodów wykonuje swoją trudną pracę.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi:  Michał Nogaś 
Goście: doktor Pietro Bartolo (pracujący na Lampedusie lekarz, laureat Nagrody Sérgio Vieira de Mello), Jarosław Mikołajewski (poeta, pisarz, tłumacz, autor książki "Wielki przypływ")
Data emisji: 27.10.2015
Godzina emisji: 21.07

sm/fbi

Czytaj także

"Córka papieża" - książka zrodzona z oburzenia

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 18:40
Dario Fo, 89-letni laureat literackiej Nagrody Nobla, napisał pierwszą w swoim życiu powieść. Zrobił to po obejrzeniu bijącego rekordy popularności serialu o rodzinie Borgiów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wtedy. O powojennym Krakowie" - długo oczekiwana książka zdobywczyni Nike

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 10:37
W 2002 roku Joanna Olczak-Ronikier otrzymała nagrodę Nike za książkę "W ogrodzie pamięci". Czytelnicy, którzy pokochali opisany w niej świat, właśnie doczekali się kontynuacji tej wciągającej historii.
rozwiń zwiń