X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chrześcijanie, o których zapomniał świat

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 03:06
Irak czy Syria kojarzą nam się z islamem, choć właśnie tam zrodziła się inna religia. - Wszyscy wyrastamy z chrześcijaństwa, bez względu na to, jaki mamy do niego stosunek - mówi Dariusz Rosiak, autor książki na temat bliskowschodnich chrześcijan.
Audio
  • Rozmowa z Dariuszem Rosiakiem o książce "Ziarno i krew" (Klub Trójki)
Wnętrze kaplicy koptyjskiej w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie
Wnętrze kaplicy koptyjskiej w Bazylice Grobu Pańskiego w JerozolimieFoto: Michał Nogaś/ PR

"Ziarno i krew" to zapis wyprawy do - między innymi - Turcji, Libanu, irackiego Kurdystanu czy Egiptu. Do miejsc, w których rodziło się chrześcijaństwo i gdzie dziś ono... zanika. Nie tylko z powodu ekspansji tzw. Państwa Islamskiego. - To wszystko rodziło się wśród Żydów, Greków, Aramejczyków w rejonach starożytnej Syrii, a na terenie dzisiejszego Iraku, Syrii i południowej Turcji. Dla mnie było to odkrywanie pewnej rzeczywistości. Dodatkowo uświadomiłem sobie, że patrząc na rozwój chrześcijaństwa jako na zjawisko historyczne należy przyznać, że to nie musiało się tak skończyć - opowiada dziennikarz.

Jakie były inne możliwości dla rozwoju chrześcijaństwa? Dlaczego święty Piotr i święty Paweł byli w sporze? Z jakich powodów podróż Dariusza Rosiaka rozpoczęła się w Szwecji? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy na temat książki, wydanej z Trójkowym Znakiem Jakości.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Michał Nogaś

Gość: Dariusz Rosiak

Data emisji: 26.11.2015

Godzina emisji: 21.07

sm/ei

 

Czytaj także

"Księga szeptów" - ważny temat i piękna książka

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 16:00
- Powieść tę należy traktować jako autobiograficzną. I choć nie pozwala na jednoznaczną interpretację, jest warta tego, by po nią sięgnąć - mówi o książce na temat ludobójstwa Ormian z 1915 roku Michał Nogaś.
rozwiń zwiń