Anioły Medycyny i Anioły Farmacji. "Bohaterowie naszych czasów"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 11:39
- Człowiek pragnie podziękować swojemu lekarzowi. To zwieńczenie przejścia przez trudny moment w życiu, jakim jest choroba. Nagroda Anioły Medycyny i Anioły Farmacji ma być wyrazem tej wdzięczności - mówi Adam Górczyński.
Audio
  • O nagrodzie Anioły Medycyny i Anioły Farmacji mówią jej pomysłodawca Adam Górczyński oraz laureaci Anna Niedziałek i prof. Andrzej Borówka (Klub Trójki)
Anioły Medycyny i Anioły Farmacji to nagroda przyznawana od 2012 roku
Anioły Medycyny i Anioły Farmacji to nagroda przyznawana od 2012 rokuFoto: Glow Images/East News

10 lutego dziesięcioro lekarzy i dziesięcioro farmaceutów zostało uhonorowanych nagrodami Anioły Medycyny i Anioły Farmacji. Przyznają je pacjenci, nadsyłając wypełniony kupon z nazwiskiem nominowanego przez siebie lekarza lub farmaceuty. - W tym roku 140 tysięcy osób zgłosiło 14 tysięcy pozytywnych bohaterów naszych czasów. To są potężne liczby - tłumaczy w Trójce Adam Górczyński, pomysłodawca nagrody.

Wśród nagrodzonych na gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie była Anna Niedziałek, farmaceutka z Radomia. - Prowadzimy z mężem aptekę od 25 lat. Mogę powiedzieć, że jestem z pacjentami zaprzyjaźniona. Nie mogę traktować ich obcesowo, obco. Ja po prostu ich wysłuchuję - podkreśla laureatka nagrody Anioły Farmacji.

Otwartość na drugiego człowieka cechuje również nagrodzonego lekarza, prof. Andrzeja Borówkę. - Różne rzeczy w życiu robiłem, w medycynie też, ale aniołem nigdy nie byłem i nadal się nim nie czuję. Każdy z nas, niezależnie od profesji, ma coś do zrobienia w swoim życiu. Jeśli chce się efektu, trzeba przede wszystkim lubić ludzi, mieć ciepły stosunek do świata - uważa urolog.

Goście audycji odpowiadają również m.in. na pytanie czy system opieki zdrowotnej wspiera ludzi z misją.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

ProwadziDariusz Bugalski

Goście: Adam Górczyński (pomysłodawca nagrody Anioły Medycyny i Anioły Farmacji), Anna Niedziałek (farmaceutka), prof. dr. hab. n. med. Andrzej Borówka (urolog)

Data emisji: 15.02.2016

Godzina emisji: 21.07

pg/mp

Czytaj także

Kto będzie się opiekował pacjentami, gdy zabraknie pielęgniarek?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 22:00
Średnia wieku pielęgniarek w Polsce wynosi 47 lat. Kto zaopiekuje się osobami starszymi, jeśli w tym zawodzie będzie pracować coraz mniej kobiet?
rozwiń zwiń