X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy dzieło Junga jest wciąż atrakcyjne?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 09:00
Zapraszamy na audycję poświęconą dorobkowi szwajcarskiego psychiatry i psychologa Carla Gustava Jung.
Audio
  • Goście Dariusza Bugalskiego o dziele C.G. Junga (Klub Trójki)
Carl Gustav Jung
Carl Gustav JungFoto: Public Domain

Czy pamiętają Państwo scenę z "Manhattanu" Woody’ego Allena, w której główny bohater filmu wraz z Mary (Diane Keaton) przedstawiają listę członków wymyślonej przez siebie Akademii Przecenionych? Są na niej, m.in.: Scott Fitzgerald, Norman Mailer i Gustaw Mahler oraz Carl Gustav Jung.

Jung?! Jeden z najważniejszych myślicieli XX wieku?! Człowiek, którego idee przeniknęły nie tylko do wysokiej sztuki (Grotowski), ale i popkultury (choćby płyta "Synchronicity" grupy Police)?!

- Carl Gustav Jung był utożsamiany z postacią, która łączy kulturę Zachodu z kulturą Wschodu. Był też lepiej odbierany przez artystów, a gorzej było ze środowiskiem akademickim - mówi dr Zenon Waldemar Dudek, psychiatra i psychoterapeuta.

Jak dziś odbieramy jego idee? Co teraz ma do zaproponowania? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki    
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: dr Zenon Waldemar Dudek (psychiatra i psychoterapeuta, redaktor naczelny pisma "ALBO albo. Problemy psychologii i kultury"), dr Paweł Fijałkowski (archeolog, historyk).
Data emisji: 7.03.2016  
Godzina emisji: 21.07

mp/mc

Czytaj także

Doświadczenie zła. Skutki dla ofiary

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 12:40
- Skoncentrowałem się na analizie doświadczenia opresji rozumianej jako zło - mówi filozof Marcin Jaranowski, autor książki "Rekonstrukcja zła" odnoszącej się do przeżyć ocalonych z Holokaustu i Gułagu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkodliwe mity na temat chorób psychicznych

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 12:15
- Trzeba stwierdzić z pewnym ubolewaniem, że u nas nie mówi się o problemach zdrowia psychicznego w sposób dojrzały i otwarty - powiedział w Trójce prof. Janusz Heitzman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy życie daje ci cytryny, zrób sobie lemoniadę...

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 09:20
To powiedzenie stało się w Ameryce przysłowiem. Jego pierwowzorem były słowa pisarza Elberta Hubbarda, który pożegnał cierpiącego na karłowatość komika Marshalla P. Wildera takimi słowami: "Zebrał cytryny, które Los mu zesłał i otworzył budkę z lemoniadą".
rozwiń zwiń