X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Justyna Kopińska o książce "Polska odwraca oczy"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 13:00
- Nie da się odizolować od tych tematów i od tej krzywdy, którą się widzi - mówi w "Klubie Trójki" Justyna Kopińska, autorka książki "Polska odwraca oczy".
Audio
  • Rozmowa z Justyną Kopińską nt. jej książki "Polska odwraca oczy" (Klub Trójki)
Justyna Kopińska o książce Polska odwraca oczy
Foto: pixabay.com/Qwas

Wiceminister Sprawiedliwości, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu, strażnik więzienny, który otworzył ogień do kolegów, kobieta, która zakochuje się w zabójcy dzieci...

W zbiorze reportaży pt. "Polska odwraca oczy" znajdziemy sprawy, którymi żył cały kraj. Teraz możemy je poznać z innej, szerszej perspektywy. Pozbawione tabloidowej krzykliwości, okazują się opowieściami o wadliwym systemie, bezdusznych instytucjach, złu, które rodzi zło. W centrum tego wszystkiego jest Człowiek. To on jest tu najważniejszym bohaterem.

Autorka, Justyna Kopińska na co dzień pracuje w "Dużym Formacie". Na koncie ma m.in. nagrodę Grand Press, nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, nagrodę Amnesty International oraz nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej, niedawno nominowana została do "europejskiego Pulitzera", jak bywa nazywana nagroda European Press Prize.

W "Klubie Trójki" opowiada o tym, dlaczego warto uprawiać zawód reporterki i dlaczego nie warto "odwracać oczu". Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Jan Niebudek
Goście: Justyna Kopińska (autorka książki "Polska odwraca oczy")
Data emisji: 9.03.2016
Godzina emisji: 21.07

fbi/mp

Czytaj także

"Król kebabów". Książka dla ciekawych inności

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 16:00
Ukrainka sprzątająca w szpitalu, Chińczycy używający włoskich imion i Wietnamczyk, który przegrywa fortunę w warszawskim kasynie - to barwni bohaterowie książki Marty Mazuś "Król kebabów i inne zdarzenia polsko-obce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zaduch" - książka o ucieczkach ze wsi do miasta

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 19:28
- Moi bohaterowie to osoby, które nie potrafią się odnaleźć w swoich małych miejscowościach. Bardzo chcą się rozwijać i uciekają do dużego miasta - wyjaśnia Marta Szarejko, autorka książki pt. "Zaduch".
rozwiń zwiń