Zamachy w Belgii. Najczarniejszy moment w historii Belgii od II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 11:00
- W komentarzach pojawia się przekonanie, że to co się wydarzyło, musiało się wydarzyć - zaczął "Klub Trójki" poświęcony zamachom w Brukseli Dariusz Rosiak.
Audio
  • Zamachy w Belgii. Najczarniejszy moment w historii Belgii od II wojny światowej (Klub Trójki)
Mieszkańcy Brukseli oddają hołd ofiarom zamachów
Mieszkańcy Brukseli oddają hołd ofiarom zamachówFoto: Flickr/Miguel Discart

Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli dodała w audycji, że podobnych słów użył podczas konferencji prasowej po zamachach premier Belgii Charles Michel. "Spodziewaliśmy się, że to się wydarzy" - mówił.

Czy Europa będzie kontynentem strachu? Czy zbliżamy się do kulminacji kryzysu Europy i jak będą wyglądały nasze społeczeństwa w świecie, w którym zamach terrorystyczny może być zagrożeniem dla każdego? - Pojawiają się idee marszów pokojowych. Powiem szczerze - mam dosyć tego typu marszów, bo one kompletnie niczego nie dają. Marzy mi się - jako obywatelowi Europy - marsz, który byłby głosem protestu wobec tych, którzy nami rządzą - powiedział prof. Wawrzyniec Konarski.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji, w której na pytania o konsekwencje zamachów dla Europy odpowiadali także Jerzy Haszczyński ("Rzeczpospolita") i Maciej Stasiński ("Gazeta Wyborcza").

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi:
Dariusz Rosiak
Goście: 
prof. Wawrzyniec Konarski (Uniwersytet Warszawski), Jerzy Haszczyński ("Rzeczpospolita") i Maciej Stasiński ("Gazeta Wyborcza")Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia)
Data emisji:
22.03.2016
Godzina emisji:
21.08

fbi/ei

Czytaj także

Zamachy w Belgii. Zginęło kilkadziesiąt osób

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 11:00
Zamachy terrorystyczne wstrząsnęły Belgią. Do wybuchów doszło na lotnisku i w metrze. Zginęły co najmniej 34 osoby, ponad 200 jest rannych, w tym troje Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po zamachu w Belgii możemy czuć się bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 13:39
W eksplozjach na lotnisku i stacji metra zginęło ponad trzydzieści osób, ponad sto jest rannych - o dokładnej liczbie ofiar trudno na razie mówić. Władze Belgii podniosły alert antyterrorystyczny w całym kraju do czwartego, najwyższego poziomu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamachy w Brukseli. "Jeszcze nikt z terroryzmem nie wygrał"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 18:38
- Jesteśmy na wojnie od 2001 roku i końca nie widać, bo tego końca nie będzie - podkreślił w radiowej Trójce specjalista ds. bezpieczeństwa prof. Daniel Boćkowski
rozwiń zwiń