Jaka jest kondycja polskiego teatru?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 12:10
Na półmetku festiwalu "Dwa Teatry" rozmawialiśmy o kondycji polskiego teatru - w szczególności o kondycji teatru radiowego i telewizyjnego, które są bohaterami sopockiego festiwalu.
Audio
  • Jaka jest kondycja polskiego teatru? (Klub Trójki)
Festiwal Dwa Teatry odbywa się w Sopocie i trwa od 23 do 25 maja. Na zdjęciu laureaci Wielkiej Nagrody Festiwalu Dwa Teatry za całokształt twórczości: aktorzy Stanisława Celińska i Henryk Talar
Festiwal "Dwa Teatry" odbywa się w Sopocie i trwa od 23 do 25 maja. Na zdjęciu laureaci Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry" za całokształt twórczości: aktorzy Stanisława Celińska i Henryk TalarFoto: PAP/Adam Warżawa

Goście audycji zwracali uwagę na znaczący wkład rozgłośni regionalnych Polskiego Radia w repertuar festiwalu "Dwa Teatry" i - ogólnie rzecz ujmując - w polski wachlarz propozycji teatralnych.

- Trzeba podkreślić obecność rozgłośni lokalnych, które produkują słuchowiska, i uwzględnić to, że mają na to skromne środki finansowe. Nie ma też tam wyspecjalizowanych redakcji, które w rozgłośniach regionalnych zajmowałyby się produkcją słuchowisk. W związku z tym naprawdę trzeba docenić ich obecność - mówił reżyser dźwięku w Teatrze Polskiego Radia Andrzej Brzoska.

W "Klubie Trójki" rozmawialiśmy także na temat różnicy między teatrem żywego planu a Teatrem Telewizji oraz o tym, jakie punkty programu festiwalowego cieszą się największą popularnością.

***

Tytuł audycji: "Klub Trójki"
Prowadzący: Barbara Marcinik
Goście: Kalina Zalewska (zastępca dyrektora miesięcznika "Teatr"), Dorota Buchwald (dyrektor Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego), Tomasz Man (reżyser) oraz Andrzej Brzoska (reżyser dźwięku w Teatrze Polskiego Radia)
Data emisji: 25.05.2016
Godzina emisji: 21.05

fbi/mk

Czytaj także

Trójka na XVI Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2016"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 16:00
W dniach 23-25 maja w Sopocie odbędzie się XVI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczął się festiwal Dwa Teatry w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 15:10
W Sopocie rozpoczęła się XVI odsłona festiwalu "Dwa Teatry". Podczas trzech festiwalowych dni publiczność może zobaczyć m.in. "Zawsze się gdzieś wypływa" Pawła Huelle w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
rozwiń zwiń