X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eryk Lipiński - rewolucjonista kultury

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 12:58
- Dla niego ważna była osobista integralność we wszystkim, co robił. Nie był wesołkiem. Był oczywiście człowiekiem dowcipnym, ale to nie był jajcarz - wspomina ojca, Eryka Lipińskiego, Tomasz Lipiński.
Audio
  • Eryk Lipiński - rewolucjonista kultury (Klub Trójki)
Eryk Lipiński, autor plakatów, ilustracji książkowych, karykaturzysta, satyryk, założyciel warszawskiego Muzeum Karykatury, w swoim mieszkaniu (zdjęcie z 1984 r.)
Eryk Lipiński, autor plakatów, ilustracji książkowych, karykaturzysta, satyryk, założyciel warszawskiego Muzeum Karykatury, w swoim mieszkaniu (zdjęcie z 1984 r.)Foto: PAP/Tomasz Prażmowski

W "Klubie Trójki" rozmawiamy o jednej z najbarwniejszych postaci kulturalnej Warszawy lat powojennych. Eryk Lipiński - grafik, ilustrator, twórca Muzeum Karykatury. Właśnie ukazały się jego "Pamiętniki" wznowione przez wydawnictwo Iskry.

Tomasz Lipiński i Elżbieta Laskowska, kustosz, p.o. dyrektora Muzeum Karykatury, opowiadają w audycji o losach życia Eryka Lipińskiego: jego dzieciństwie spędzonym z rodzicami w Rosji, o rocznym pobycie w Auschwitz oraz o tym, jak się odnajdywał w okresie PRL.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
ProwadziDariusz Rosiak
Gość: Elżbieta Laskowska (kustosz, p.o. dyrektora Muzeum Karykatury), Tomasz Lipiński (syn Eryka Lipińskiego)
Data emisji: 8.9.2016
Godzina emisji: 21.07

fbi/ei

Czytaj także

"Oszołomstwo", czyli niszczenie zabytków na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 21:33
- We wszystkich epokach i religiach występuje to, co kolokwialnie nazywamy oszołomstwem. W Europie też mieliśmy takie okresy - mówi o niszczeniu zabytków na Bliskim Wschodzie dr Zbigniew Szafrański, archeolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bob Dylan pierwszy raz w takim wydaniu po polsku

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 20:12
- Istotne jest dla mnie, by złapać pewien obraz, który wynika z piosenki i jeśli utwór nie poddaje się tłumaczeniu dosłownemu, to wtedy wypatruję idei, która jej przyświeca i staram się to odtworzyć po polsku - opowiada tłumacz piosenek Boba Dylana, Filip Łobodziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej wstrząsające zdjęcia świata. Czy coś zmieniają?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 16:18
- Często bywa tak, że przez zbieg okoliczności obraz poraża cały glob. Natomiast pewnie za długo żyję, żeby powiedzieć, że jakaś fotografia zmieni świat - mówił w Trójce dokumentalista Maciej Drygas.
rozwiń zwiń