X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto jeśli nie Putin? Rozmowa o przyszłości Rosji

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 12:30
Grzegorz Górny w "Klubie Trójki" poprosił swoich gości o analizę modelu i próbę przewidzenia przyszłości obecnej władzy w Rosji, którą uosabia Władimir Putin.  
Audio
  • Rozmowa o teraźniejszości i przyszłości Rosji (Klub Trójki/ Trójka)
Kim dla Rosjan jest Władimir Putin?
Kim dla Rosjan jest Władimir Putin? Foto: PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN

Czy Putin jest zatem władcą absolutnym? Czy ma taką władzę, jak kiedyś car? A może jest bardziej jak Stalin?

- Putin był człowiekiem troszeczkę znikąd, takim wyciągniętym przez Borysa Jelcyna i emanacją systemu. Potem jego władza rosła z kadencji na kadencję. Ale, żeby to był władca absolutny taki, jak Stalin, tego bym nie powiedziała - przyznała dziennikarka Maria Przełomiec.

Dziennikarz Piotr Skwieciński podkreślił zaś, że cechą Kremla jest nieprzenikliwość i hermetyczność. - Dlatego trzeba do tematu podchodzić ostrożnie. Ale moim zdaniem Putin nigdy nie był marionetką, natomiast w jakimś momencie był emanacją elity jelcynowskiej. Nie jest wszechwładnym carem, ale się wyemancypował. Można go trochę porównać do Breżniewa - powiedział.  

Jak ważni na Kremlu są ludzie ze służb specjalnych? Czy Władimir Putin czuje się silnym władcą? Jaka przyszłość czeka rosyjską władzę? Czy istnieje alternatywa dla obecnego modelu władzy w Rosji? O tym wszystkim mówiliśmy w "Klubie Trójki". Zapraszamy do słuchania.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: Maria Przełomiec (prowadząca audycję "Studio Wchód" w TVP), Piotr Skwieciński (zastępca redaktora naczelnego tygodnika "wSieci", autor książki "Kompleks Rosji")
Data emisji:
28.06.2017
Godzina emisji: 21.08

ei/czaj

Czytaj także

Chrześcijaństwo jak dynamit w posadach dawnego świata

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 02:16
- W sensie głębokości przemiany, która nastąpiła po tym, jak Chrystus przyszedł z dobrą nowiną, został ukrzyżowany i zmartwychwstał, są to wydarzenia, które spowodowały, że świat obrał zupełnie nowy kurs - mówi historyk, prof. Wojciech Roszkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gustaw Herling-Grudziński - pisarz wielowymiarowy

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 10:14
- Gustaw Herling-Grudziński był pisarzem metafizycznym. To znaczy, że wbrew bardzo popularnemu wyobrażeniu, że był jedynie członkiem redakcji "Kultury" lub pisarzem politycznym, przez całe swoje życie zadawał sobie pytania dotyczące istoty człowieczeństwa - mówił prof. Włodzimierz Bolecki.
rozwiń zwiń