X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka będzie polityka Niemiec po wyborach do Bundestagu?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 00:04
– Paradoksalnie oczekujemy, by na niemieckiej scenie politycznej było tak jak dotychczas. Tymczasem może się okazać, że wszystko nabierze nowej dynamiki – mówi Piotr Skwieciński z tygodnika "Sieci Prawdy".
Audio
  • Jaka będzie polityka Niemiec po wyborach do Bundestagu? (Klub Trójki)
Plakaty wyborcze kanclerz Niemiec i liderki CDU Angeli Merkel oraz lidera SPD Martina Schulza
Plakaty wyborcze kanclerz Niemiec i liderki CDU Angeli Merkel oraz lidera SPD Martina SchulzaFoto: EPA/CARSTEN KOALL

W niedzielę 24 września obywatele Niemiec wybiorą nowy Bundestag. Wynik wyborów wydaje się dziś przesądzony, choć według Olafa Osicy będą one milowym krokiem w ewolucji niemieckiej demokracji. – Jest tu skamienienie, które następuje nie tylko na skutek samoistnych procesów, ale również tych petryfikowanych świadomie i celowo. Jak wiadomo, do nowego Bundestagu wejdzie Alternativ fur Deutschland i już w tej chwili czynione są przygotowania do tego, by AFD nie odegrała tam większej roli – wyjaśnia dziennikarz portalu Wirtualny Nowy Przemysł.

Zdaniem Piotra Skwiecińskiego problem leży gdzie indziej i niemałą rolę odgrywa tu Angela Merkel, "mistrzyni podkradania cudzych pomysłów". – Efekt jest taki, że kanclerz pokazała, iż jest w stanie dokoptować osoby o wszelkich poglądach w kwestii energetyki czy spraw socjalnych. Pozostaje pytanie, czym jest dzisiaj chrześcijańska demokracja – mówi publicysta z tygodnika "Sieci Prawdy".

Kontynuacja dużej koalicji czy może nowa jakość? O kuluarach niemieckiej polityki mówimy więcej w nagraniu audycji.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Olaf Osica (portal gospodarczy Wirtualny Nowy Przemysł), Piotr Skwieciński (tygodnik "Sieci Prawdy"), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli)
Data emisji: 18.09.2017
Godzina emisji: 21.08

sm/iwo

 

Czytaj także

Wybory w Niemczech. Czy ich wynik może być zaskoczeniem?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 18:00
- Wielu ludzi, w tym ja, patrząc na Brexit i walkę wyborczą we Francji czy Holandii, obawia się, że u nas też może się coś zmienić - mówiła na partyjnym wiecu Angela Merkel.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Merkel - Schulz. "Stonowana, bez ataków"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 18:49
Jak zauważono w Dwójkowym "Pulsie świata", uczestnicy niedzielnego (3.09) pojedynku telewizyjnego rozgrywanego w ramach kampanii wyborczej do Bundestagu "nie bardzo wiedzieli, w czym się mają różnić"…
rozwiń zwiń