X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Opowieść o wierze w człowieka" profesora Mariana Zembali

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 12:00
W "Klubie Trójki" wybitny kardiochirurg, profesor Marian Zembala, opowiadał o książce "Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka".
Audio
  • "Opowieść o wierze w człowieka" profesora Mariana Zembali (Klub Trójki)
Dariusz Bugalski i prof. Marian Zembala
Dariusz Bugalski i prof. Marian ZembalaFoto: Edyta Kocemba-Górka/PR

– Maryś, ukłoń się pani raz jeszcze, bo jakoś ci to wyszło od niechcenia, bez serca – słyszał od mamy w rodzinnych Krzepicach. – Moja mama była szczególnie uczulona, by ten ukłon zaznaczyć i nieco mnie to męczyło. Być może w tym przypominaniu dziecku o powitaniu było coś bardzo ważnego: każdą osobę, którą spotykamy na drodze, należy przywitać, pokłonić się. To męczyło, ale miało swój wydźwięk. Zachowałem to w pamięci: czy na pewno to powitanie trafiło do drugiej osoby – mówi prof. Marian Zembala.


"Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka" prof. Mariana Zembali "Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka" wywiad Dawida Kubiatowskiego z prof. Marianem Zembala

Zaciskał zęby, ale się kłaniał. I tak pozostało: profesor słynie z nienagannych manier. Jest jednak w tym kłanianiu się coś więcej: szacunek, niezależnie od tego, z kim profesor rozmawia, kto jest jego pacjentem. – Poświęciłem się zawodowo sercu, ale kulturowo owo serce ma znacznie szersze znaczenie – podkreśla rozmówca Dariusza Bugalskiego.

Dlaczego kardiochirurg tak bardzo zainteresował się relacjami międzyludzkimi? Jak wpłynęło to na jego pracę? Szerzej o tym w dołączonym nagraniu rozmowy. Zapraszamy do słuchania.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: prof. Marian Zembala (kardiochirurg)
Data emisji:
16.10.2017
Godzina emisji: 21.08

ml/mk

Czytaj także

Pisarz, żołnierz, indianin – biało-czerwony Sat-Okh

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 22:00
Dariusz Rosiak napisał kolejną znakomitą książkę. Jej bohaterem jest Sat-Okh (Długie Pióro), pisarz i gwiazda mediów, bohater dzieciństwa i młodości milionów Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 22:00
Sytuacja mieszkaniowa Polaków jest – w skrócie i w statystyce – taka: największe przeludnienie lokali w UE, zimno, brak mieszkań dla osób w trudnych sytuacjach życiowych.
rozwiń zwiń