X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Angela Merkel i polityczny chaos

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 08:00
Jak podkreśla autor książki "Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu" decyzje kanclerz w 2015 roku były chaotyczne i nieprzemyślane – Na początku chodziło o kilka tysięcy osób, co wkrótce zmieniło się w całkowicie otwarte granice i wpuszczanie wszystkich, którzy chcieliby do Niemiec wjechać. Jedna zła decyzja owocowała kolejnymi – opowiada Robin Alexander.
Audio
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Istvan Csak/Shutterstock.com

Okładka książki "Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu", Wydawnictwo Teologia Polityczna Okładka książki "Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu", Wydawnictwo Teologia Polityczna

– Ta książka na pewno była zaskoczeniem o tyle, że wchodziła mocno w niemiecką politykę, niuanse podejmowania lub niepodejmowania pewnych decyzji. Dla niemieckiego odbiorcy to musiał być szok dowiedzieć się, jak wygląda polityka jego kraju – mówi dr Agnieszka Łada. – Pojawiało się wiele teorii na temat decyzji pani kanclerz z 2015 roku. Było mnóstwo domysłów, węszenia spisków, szukano celowości tego działania i ta książka nagle pokazała, że było zupełnie inaczej ˜– dodaje Aleksandra Rybińska.

Co spowodowało, że konsekwentnie i metodycznie działająca polityka Berlina, nagle zrobiła zwrot ku działaniom impulsywnym i nieprzemyślanym? Jaka była w tym rola Angeli Merkel? I jak w ciągu tych dwóch lat zmieniły się Niemcy? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: dr Agnieszka Łada (Dyrektor Programu Europejskiego, Instytut Spraw Publicznych), Aleksandra Rybińska (dziennikarka, tygodnik "Sieci"), Robin Alexander (dziennikarz, autor książki "Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu")
Data emisji: 19.12.2017
Godzina emisji: 21.09

ml/gs

Czytaj także

Europa przyjmie kolejne miliony imigrantów? "To fantasmagoria"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 09:35
Władze Węgier zarzucają George’owi Sorosowi stworzenie planu, zgodnie z którym chce on nakłonić Brukselę do sprowadzania co roku co najmniej miliona imigrantów do UE oraz doprowadzić do zburzenia ogrodzeń granicznych i otworzenia granic. Sam finansista zarzucił rządowi Węgier "kłamstwa i wypaczenia". W Debacie Dnia komentarz Elizy Olczyk z Wprost i Adriana Stankowskiego z Gazety Polskiej Codziennie.
rozwiń zwiń