X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Na naszych płytach była twórczość, a nie zbieranina piosenek". Budka Suflera w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 08:00
Wtorkowy "Klub Trójki" był zwieńczeniem wieczoru z Budką Suflera. Wcześniej zaprezentowaliśmy film dokumentalny Bolesława Pawicy "Budka Suflera at the Village Studio", w kórego powstanie zaangażowany byl Piotr Metz, prowadzący pierwszą część wieczoru.
Audio
  • "Na naszych płytach była twórczość, a nie zbieranina piosenek". (Budka Suflera w Trójce Klub Trójki)
Budka Suflera w Klubie Trójki. Od lewej:  Tomasz Zeliszewski, Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko,  Mieczysław Jurecki (Budka Suflera) i Jarosław Sawic (autor książki)
Budka Suflera w Klubie "Trójki". Od lewej: Tomasz Zeliszewski, Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Mieczysław Jurecki (Budka Suflera) i Jarosław Sawic (autor książki)Foto: Wojciech Kusiński/PR

Wyjątkowo wtorkowy "Klub Trójki" odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej z udziałem publiczności. Muzycy Budki Suflera opowiadali m.in. o swojej przygodzie w Stanach Zjednoczonych w 2004 roku. W legendarnym kalifornijskim studiu grupa nagrała dwa utwory: "Dancing with Ghosts" i "Breathing You", do których teksty napisał Jonathan Caroll. Producentem sesji z udziałem Marcusa Millera, Steve Lukathera, Sheili E., był również Greg Phillinganes, który nagrał również partie instrumentów klawiszowych.

– Ja byłem w tym studio wcześniej wraz z Tomaszem Zeliszewskim i Piotrem Metzem. To, że jest to magia, jest to oczywiste. Sam byłem lekko rozczarowany reakcją na te nagrania, ponieważ wówczas w Polsce nikt nie był gotowy na tego typu eksces – mówił Mieczysław Jurecki, basista Budki Suflera.  

Członkowie Budki Suflera zostali poproszeni o scharakteryzowanie swojej twórczości. Co według nich jest "Budkowe"? – Ja zawsze twierdziłem, że jesteśmy szalenie specyficzni. Wydaje mi się, że mimo swoich odmiennych gustów, znaleźliśmy pewną ugodę muzyczną. Graliśmy coś, co było odmienne od tego co w Polsce się wówczas grało –skomentował Romuald Lipko, klawiszowiec i kompozytor zespołu. 


Okładka książki Jarosława Sawica "Budka Suflera – memu miastu na do widzenia. Muzyka/miasto/ludzie". Okładka książki Jarosława Sawica "Budka Suflera – memu miastu na do widzenia. Muzyka/miasto/ludzie".

Jak wyglądał proces tworzenia utworów? Dlaczego Krzysztof Cugowski rzucił "drewniakiem" w policjanta z NRD? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Krzysztof Cugowski, Mieczysław Jurecki, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski (członkowie Budki Suflera), Jarosław Sawic (autor "Budka Suflera – memu miastu na do widzenia. Muzyka/miasto/ludzie")
Data emisji: 30.01.2018
Godzina emisji: 21.09

kw

Czytaj także

Dzieci są przeciążone liczbą obowiązków?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 10:32
Szkoła, prace domowe, zajęcia dodatkowe... Do tego duże oczekiwania rodziców. Nie ma w tym wszystkim czasu na odpoczynek, zabawę, bycie dzieckiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiele dróg Ukrainy do niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 12:00
Świętując polską setną rocznicę odzyskania niepodległości warto przypominać, jak podobne tendencje występowały w krajach naszych sąsiadów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszechświat na wyciągnięcie ręki. Czy aby na pewno?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 10:00
Lubimy patrzeć w kosmos i podziwiać go, ale czy zechcemy tam latać? Nie pytamy już, czy dojdzie do kolonizacji Marsa, tylko kiedy to się stanie. Sprawa nie jest jednak prosta, nie tylko punktu widzenia technologii, psychologii czy medycyny.
rozwiń zwiń