X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W co grają Stany Zjednoczone?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 22:00
Ostatnie wydarzenia zaskoczyły i skonfundowały niemal cały świat. Donald Trump spotkał się z przywódcą Korei Północnej – Kim Dzong Unem. Czy to oznacza, że Stany Zjednoczone odwracają się od Europy?
Audio
  • Spotkanie Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej zapowiada zmiany w relacjach USA – Europa? (Klub Trójki)
Kim Dzong Un i Donald Trump
Kim Dzong Un i Donald Trump Foto: PAP/EPA/kcna
Kreml 1200.jpg
Jaki pomysł na siebie ma Rosja?

– Donald Trump szuka sukcesów w polityce zagranicznej. Dobrze by było, gdyby sukcesem okazała się relacja z Koreą Północną. Myślę, że wszyscy w Europie chcą, aby to doprowadziło do denuklearyzacji tego państwa – mówi Olaf Osica z Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

– Kim Dzong Un wyszedł z izolacji i dla niego to bardzo duży zysk. W tej chwili mamy pierwszy krok. Trzymam kciuki za Donalda Trumpa i jego administrację, żeby nie dali się ograć. Korea Północna i jej lider to sprytni negocjatorzy – twierdzi dr Marcin Kędzierski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

– Cała dyskusja dotyczy taktyki, a nie samego celu. Myślę, że wszyscy liczą na to, że uda się doprowadzić do wyeliminowania Korei Północnej jako posiadacza broni jądrowej. Taki jest cel – ocenia Sławomir Dębski z Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: dr Marcin Kędzierski (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), Sławomir Dębski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Olaf Osica (Europejski Kongres Gospodarczy)
Data emisji: 14.06.2018
Godzina emisji: 21.10

kw/gs

Czytaj także

Solidarność i miłosierdzie – najważniejsze idee XX-wiecznej Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 22:00
Francuski myśliciel Alain Touraine powiedział kiedyś, że "Solidarność to najpiękniejsza rzecz, jaka przydarzyła się ludzkości w końcu XX wieku". Miał na myśli oczywiście wielki ruch społeczny, który narodził się w Polsce w 1980 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka będzie nasza jesień życia?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 22:00
"When I'm 64" ("Gdy będę miał 64 lata") to piosenka Beatlesów nagrana przez nich wtedy, gdy mieli ich po dwadzieścia parę. Kompletna abstrakcja… No, dobrze… To jak to będzie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co łączy chińską sztukę wojny i biznes?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 22:00
W "Klubie Trójki" rozmawialiśmy o chińskiej strategii i taktyce wojskowej, która do dziś ma zastosowanie, nie tylko podczas konfliktów zbrojnych, ale także w działalności politycznej czy biznesowej.
rozwiń zwiń