X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tango na 16 metrach kwadratowych", czyli o życiu w mikromieszkaniach

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 22:30
W warszawskiej Zachęcie otwarto wystawę "Tango na 16 metrach kwadratowych". Jej patronem jest Zbigniew Rybczyński, a osią prezentacji jego legendarny film z 1980 roku, nagrodzony później Oscarem.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Starikov Pavel

pulp fiction 1200.jpg
Jak muzyka zrasta się z obrazem w kinie?

"Tango" to zrobiona, według dzisiejszych standardów, chałupniczym sposobem opowieść – balet, zapętlona sekwencja ruchów postaci w pokoju-klatce. Wystawa w Zachęcie opowiada o rzeczywistości zamieszkiwania w ciasnych mieszkaniach epoki minionej, które wymagało akrobatycznych talentów i wynalazczości w zagospodarowywaniu każdego centymetra kwadratowego ich powierzchni. Najmniejsze mieszkania budowane w tej epoce miały 16 metrów kwadratowych!

Ta wystawa jest również refleksją na temat dzisiejszych mieszkań i dzisiejszego zamieszkiwania w nieco tylko większych – to groteskowa nazwa – "mikroapartamentach", a także zależności między architekturą a polityką.

Wystawa "Tango na 16 metrach kwadratowych" wpisuje się w aktualną dyskusję na temat ograniczonych zasobów mieszkaniowych i metrażowych, szczególnie w intensywnie rozwijających się aglomeracjach miejskich.

– Wystawa to opowieść o mieszkalnictwie polskim, zahaczająca o kontekst globalny. To wszystko odbywa się przez pryzmat filmu "Tango" Zbigniewa Rybczyńskiego – tłumaczy Agnieszka Batkiewicz. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: 
Agnieszka Batkiewicz (współautorka wystawy), Marta Miś (Zachęta)
Data emisji: 16.07.2018
Godzina emisji: 21.09

kw/mk

Czytaj także

W głowie Robina Williamsa

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 22:00
Radiowy didżej w "Good morning, Vietnam", John Keating w "Stowarzyszeniu umarłych poetów", Pani Doubtfire, dżin z disneyowskiej animacji o Aladynie – każdy ma jakąś jego ulubioną rolę. Wulkan komicznej energii, geniusz sceny, szybki jak błyskawica.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Król mody w depresji

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 22:00
Dlaczego projektowanie mody stało się zajęciem bardziej wymagającym niż 30, 40 lat temu? Czym/kim są współcześni kreatorzy mody? Czy to sztuka dla sztuki, osobna gałąź sztuk wizualnych i zarazem teatralnych, spektakle obliczone na jednorazowy efekt?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka przyszłość czeka NATO?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 22:00
W czwartek kończy się dwudniowy szczyt NATO w Brukseli. Czy sojusz ma przyszłość, a jeśli tak to jaką? Czy jest jeszcze w stanie nas obronić? A może lepsze są dwustronne umowy o gwarancjach bezpieczeństwa?
rozwiń zwiń