X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy suplementy diety są bezpieczne dla zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 22:00
Polacy są najgorliwszymi konsumentami suplementów w Europie. Rocznie wydają na nie kilka miliardów złotych. Jakie jest jednak ich realne działanie? Czy suplementy rzeczywiście mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie? 
Audio
  • Czy warto sięgać po suplementy diety? (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

– Suplement jest kompletnym zaprzeczeniem leku. Jego zadaniem nie jest leczenie. Producenci suplementów bardzo sprytnie oszukują ludzi – tłumaczy dr Michał Czarnogórski, Naczelnik Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. 

Jakie zagrożenia wiążą się ze spożywaniem suplementów? – Miałem kiedyś pacjenta, który brał około 20 różnych substancji podtrzymujących zdrowie. Trafił do nas w stanie wycieńczenia, z chorymi jelitami, z chorym przewodem pokarmowym i rozchwianym metabolizmem. Suplementy zawierają małe dawki substancji aktywnych, ale jeśli zaczniemy je kumulować, może się to dla nas skończyć fatalnie – mówi lekarz medycyny, dr Paweł Grzesiowski. 

Czym różnią się leki od suplementów? Jak je odróżniać? Które z suplementów warto zażywać? Jak nie nabrać się na reklamy producentów? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: dr Tomasz Rożek
Gość: 
Michał Czarnogórski (Wydział Oceny Dokumentacji Farmakologiczno-Toksykologicznej i Biorównoważności, Naczelnik Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych), dr Paweł Grzesiowski (lekarz medycyny i pediatra)
Data emisji: 24.09.2018
Godzina emisji: 21.09

Czytaj także

Czy magiczne suplementy diety to oszustwo?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 14:00
Preparat na mocne włosy, zestaw mikroelementów na dobrą pamięć, tabletka przeciw skurczom, kapsułka na lepsze trawienie, musująca pigułka na stawy, probiotyk, żeby polepszyć stan, gdy bierze się antybiotyk, a do tego przywracający wigor syrop.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy czeka nas przyszłość bez antybiotyków?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 07:28
Dzięki dobrym bakteriom możemy funkcjonować. Te złe zwalczamy np. antybiotykami. Ostatnie badania niestety potwierdzają, że jednak te bakterie, które szkodzą, wymknęły się spod kontroli…
rozwiń zwiń