w Klubie Trójki 27 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2007 21:00
Dziś, tradycyjnie, w czwartek poprzedzający Sylwestra - próba podsumowania roku, który się kończy. - Po raz pierwszy wszak skoncentrujemy się na teatrze i po raz pierwszy także "wyprowadzimy" w tym celu Klub poza granice studia.
''

Dziś, tradycyjnie, w czwartek poprzedzający Sylwestra - próba podsumowania roku, który kończy się . - Po raz pierwszy wszak skoncentrujemy się na teatrze i po raz pierwszy także "wyprowadzimy" w tym celu Klub poza granice studia. Tę możliwość stwarza nam bliskość, od niedawna, siedziby Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. - To - najlepsze - poza teatrem samym - miejsce do rozmów o teatrze. I - chciałabym, by to nasze podsumowanie miało charakter kameralnej rozmowy, a nie rankingu czy wyliczanki, choć pojawi się tytuł spektaklu, który stał się wydarzeniem teatralnym ostatnich miesięcy. Spróbujemy zastanowić się, co zdominowało nasze myślenie o teatrze w 2007 roku lub w sezonie 2006 - 2007. O których teatrach i o jakich zjawiskach pisało się.

- Kameralne grono stanowić będą: gospodarz miejsca - dyrektor IT - MACIEJ NOWAK oraz kierownik dramaturgiczny TR - PIOTR GRUSZCZYŃSKI. - Połączymy się także z Jelenią Górą, gdzie przebywa krytyk teatralny - PAWEŁ SZTARBOWSKI.

 

''

 

 

''

 

 

''

 

 

''

- Wydanie rozpocznie głos charyzmatycznego reżysera, którego nazwisko pojawi się zapewne wiele razy.


- Zapraszamy.

 

 

 

 

''

Czytaj także

Słowa'cki Dramaty Wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2009 00:03
W ramach roku Słowackiego Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na cykl spektakli-wykładów „Słowacki. Dramaty wszystkie” z udziałem znawców twórczości Juliusza Słowackiego, literaturoznawców, dramaturgów oraz reżyserów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

w Klubie Trójki 5 marca 2008

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2008 21:00
"... rozdarcie pomiędzy sztuką a publicystyką jest dylematem trapiącym artystów od zarania dziejów..." - pisze prof. Jerzy Limon w najświeższym numerze "Notatnika Teatralnego"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poszukiwanie centrum

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2010 21:00
Proponuję wspólne POSZUKIWANIE CENTRUM. – GDZIE ONO JEST? – CENTRUM KULTURALNE. Zacznijmy od TEATRU.
rozwiń zwiń