Elektrownia atomowa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2009 21:00
W Żarnowcu ma jednak powstać elektrownia atomowa. Ponoć rozpocznie pracę w 2020 roku. Czy już powinniśmy zacząć się martwić? Do usłyszenia po 21.00.
Audio

W Żarnowcu ma jednak powstać elektrownia atomowa. Ponoć rozpocznie pracę w 2020 roku. Elektrownia miała tam powstać w latach 80. Budowę przerwano w wyniku społecznych protestów. Jak będzie teraz? Czy już powinniśmy zacząć się martwić?

 

Naszymy gośćmi będą: dr Andrzej Stryczyński z Instytutu Energii Atmowej oraz dyrektor Greanpeace w Polsce Robert Cyglicki.

 

Do usłyszenia,

Dariusz Bugalski

Czytaj także

Elektrownia atomowa zapewne w Żarnowcu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2010 09:19
W rankingu lokalizacji elektrowni atomowych w Polsce prowadzi Żarnowiec na Pomorzu. Listę podało Ministerstwo Gospodarki. Jako równorzędne przy wyborze miejsca na drugą elektrownię oceniono Wartę-Klempicz, Kopań oraz Nowe Miasto. Polska jest gotowa wydać na nowe siłownie 10 miliardów euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGE zapowiada krok ku polskiej energetyce atomowej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2010 11:45
Jeszcze w lutym Polska Grupa energetyczna ma podpisać umowę przybliżającą budowę elektrowni atomowej w Polsce. Jak pisze portal wnp.pl, prezes PGE jeszcze w tym miesiącu chce podpisać porozumienia z partnerami „posiadającymi doświadczenie w budowie i eksploatacji reaktorów jądrowych”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Budowa elektrowni to próba osaczenia Litwy"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2010 17:57
Były prezydent Litwy Valdas Adamkus uważa, że planowana budowa elektrowni atomowych na Białorusi i w obwodzie kaliningradzkim, to próba politycznego osaczenia Litwy. Dlatego, jego zdaniem, Litwa musi wybudować własną elektrownię jądrową. "Elektrownia jest niezbędnym warunkiem niezależności energetycznej. Zrezygnowanie z niej byłoby nie tylko niemądre, ale wręcz niebezpieczne" - powiedział Valdas Adamkus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektrownia jądrowa w Polsce to same korzyści

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2010 09:02
Jedna elektrownia jądrowa zaspokoi zapotrzebowanie na prąd dla czterech milionów Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspólna elektrownia atomowa Polski i Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2010 09:00
Rosja zaproponowała Polsce udział w budowie elektrowni atomowej w obwodzie kaliningradzkim. Jej eksploatacja rozpoczęłaby się w 2016 roku.
rozwiń zwiń