Strach. Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2008 21:00
Książka Jana Tomasz Grossa "Strach. Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie. Dzieje moralnej zapaści" już wywołała i wywoła zapewne nie mniej kontrowersji, niż jego "Sąsiedzi"opowiadający o masakrze w Jedwabnem.

Książka Jana Tomasz Grossa "Strach. Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie. Dzieje moralnej zapaści" wywoła zapewne nie mniej kontrowersji, niż jego "Sąsiedzi"opowiadający o masakrze w Jedwabnem.  

Czy ta książka - socjologiczno- historyczny esej omawiający kwestię polskiego antysemityzmu tuż po wojnie, kórego kulminacją był pogrom w Kielcach, będzie, jak powiedział jej autor "Archipelagiem Gułag polskiego antysemitzmu?"

Zapraszam na spotkanie z Janem Tomaszem Grossem.

Gośćmi Klubu Trójki będą również prof. Andrzej Paczkowski i dr Marcin Zaremba

Zapraszam

Dariusz Bugalski

 

Czytaj także

Jarosław Gowin

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2008 08:13
Ważne jest, że politycy rosyjscy zaczęli z powrotem rozmawiać z nami językiem normalnej dyplomacji. Ważne jest również to, że usłyszeli od premiera, że w sprawach strategicznych dla Polski ten rząd ma dokładnie takie same oczekiwania jak poprzedni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Haniebne tezy pana Grossa

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2008 09:08
Bez wątpienia popsute relacje polsko-żydowskie po wojnie to efekt postawy Żydów, którzy po wojnie wsparli komunistów bądź sami stali się komunistami.
rozwiń zwiń