X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Być samym sobą. O czym opowiada film "Girl"?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 22:13
W tym wydaniu audycji spotkanie z filmem i innością, która nie jest wcale taka inna i odległa niż mogłoby się wydawać.
Audio
Kadr z filmu Girl
Kadr z filmu "Girl"Foto: mat. prasowe/Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Katarzyna Borowiecka gościła w "Klubie Trójki" Lukasa Dhonta, reżysera filmu "Girl". Ta produkcja otrzymała Złoty Glob za najlepszy nieanglojęzyczny film zagraniczny. O czym opowiada ta francuska produkcja? Jakiego wysiłku potrzeba, żeby być kobietą lub mężczyzną, ale jakiego również, aby być sobą?

– W 2009 roku przeczytałem artykuł w belgijskiej gazecie o młodej dziewczynie, która chciała zostać baletnicą. Miała wówczas 15 lat, a jej problemem było to, że urodziła się jako chłopiec – wspomina Lukas Dhont, reżyser filmu "Girl". – Bardzo podobała mi się jej odwaga. Ona przekładała życie w zgodzie ze sobą, ponad reakcję otoczenia. Jest ambitna, dzielna i rzuca wyzwanie tym społecznym normom, które przypisane są płci. Ja sam jako 18-latek nie byłem pogodzony z wieloma aspektami mojej osobowości, więc ta dziewczyna stała się moją osobistą bohaterką – dodaje. 

Jak Lukas Dhont poinformował dziewczynę o swoich filmowych planach? Jak zareagowała? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której Katarzyna Borowiecka rozmawiała również z Ewą Szabłowską, kuratorką festiwalu Nowe Horyzonty, jak również z dr Alicją Długołęcką, edukatorką seksualną. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Lukas Dhont (reżyser), Ewa Szabłowska (kuratorka festiwalu Nowe Horyzonty), dr Alicja Długołęcka (edukatorka seksualna)
Data emisji: 19.03.2019
Godzina emisji: 21.08

kw

Czytaj także

Co niesie krzyż?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 22:00
Jest nieustannie obecny w kulturze od wszech czasów – zarówno pogańskiej, jak chrześcijańskiej; jako znak graficzny, w funkcji dekoracyjnej, jak i w znaczeniu symbolicznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgry, Polska, Słowacja – sto lat wspólnych doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 22:00
Polacy, Węgrzy i Słowacy od wieku budują swoje nowoczesne relacje polityczne i społeczne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice naszego mózgu

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 22:12
18 marca to Europejski Dzień Mózgu. W "Klubie Trójki" Dariusz Bugalski i jego goście rozmawiali na temat tajemnic narządu odpowiedzialnego za nasze codzienne funkcjonowanie. 
rozwiń zwiń