X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ukraina po wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 22:00
W niedzielę 21 kwietnia na Ukrainie odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Zwyciężył w nich aktor i showman Wołodymyr Zełenski, który pokonał urzędującego prezydenta Petra Poroszenkę.
Audio
  • Powody zwycięstwa Wołodymyra Zełenskiego w wyborach prezydenckich na Ukrainie (Klub Trójki)
Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr ZełenskiFoto: PAP/EPA/STEPAN FRANKO

Jewhen Biłonożko, szef portalu Polonews, podkreśla, że Wołodymyr Zełenski nie jest człowiekiem znikąd, gdyż mieszkańcy Ukrainy znali go z występów w telewizji. Gość Trójki określa go mianem "figlarza" i wyjaśnia, że prezydent Zełenski był wyrazicielem nadziei, jak i tego, że każdy z głosujących (a było to 13 z 30 milionów osób, które oddały głos) znalazł w jego programie coś dla siebie. – Każdy z nich wierzy w cud, w pewne obiecanki, które prezydent-elekt tak naprawdę sam stworzył – ocenia gość Trójki. Przypomina, że Wołodymyr Zełenski niezbyt często pojawiał się w telewizji jako polityk, a jego zwycięstwo to także efekt rozczarowania innymi politykami.

Dr Mirosław Skórka zwraca z kolei uwagę, że w drugiej turze skumulowały się głosy zwolenników Zełenskiego i przeciwników Poroszenki, a Zełenski zwyciężył we wszystkich obwodach oprócz lwowskiego. – Wygrała rzeczywistość wirtualna, trochę wymyślona, trochę opera mydlana wobec realnej polityki twardych faktów – tłumaczy przedstawiciel Fundacji "Liderzy Przemian". Uważa, że to zagrożenie dla całego systemu politycznego, bo pokazuje, że medialnie można wykreować taką opowieść, która okaże się ważniejsza niż fakty. A fakty – zdaniem gościa audycji – są takie, że prezydentura Petra Poroszenki była najbardziej efektywna w historii współczesnej Ukrainy, zwłaszcza, że kraj cały czas prowadzi wojnę.

Co można zaliczyć do sukcesów Petra Poroszenki? Komu podporządkowana jest większość mediów na Ukrainie? Czy wybór Zełenskiego to szansa dla Ukrainy? Kim jest Ihor Kołomojski i jaką odgrywa rolę na Ukrainie? Zaprassamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: Jewhen Biłonożko (szef portalu Polonews) i dr Mirosław Skórka (Fundacja "Liderzy Przemian")
Data emisji: 8.05.2019
Godzina emisji: 21.07

ag/mk

Czytaj także

Ekspert: Rosjanie chcą powrotu Ukrainy do swojej strefy wpływów

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 21:35
- Logika podpowiada że lepiej było podjąć z nowym prezydentem Ukrainy grę na łagodniejszych warunkach. Rosjanie postanowili na zgoła odmienne zachowanie, co zgodne jest z kulturą polityczną kremlowskiej elity, wywodzącej się ze służb specjalnych i z armii. To jest krok wrogi wobec Wołodymyra Zełenskiego – mówił o dekrecie Władimira Putina Jan Strzelecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna paszportowa. Ekspert: Putin chce osłabić Zełenskiego i Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 10:55
- Ułatwienia w przyznawaniu paszportów dla mieszkańców Donbasu to sposób Władimira Putina na osłabienie Ukrainy -  stara się zdestabilizować sytuację w kraju, osłabić nowego prezydenta elekta i spolaryzować społeczeństwo w kwestii integracji okupowanych terenów, a to może mieć złe skutki na arenie międzynarodowej – ostrzega Olga Popowycz z fundacji ”Nasz Wybór”. Przez to posunięcie Putin stara się także rozbić front solidarności Zachodu z Ukrainą.
rozwiń zwiń