X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiedy pasja jest pracą

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 22:00
Wielu artystów, w tym tak znanych jak Monika Brodka, pracuje w swoich domach. W jaki sposób zarządzają swoim czasem? Jak odpoczywają od pracy, która jednocześnie jest ich pasją?
Audio
Brodka
BrodkaFoto: mat. prasowe/Pszemek Dzienis

Okładka książki "Jak oni pracują" Agaty Napiórskiej, Wydawnictwo W.A.B. Okładka książki "Jak oni pracują" Agaty Napiórskiej, Wydawnictwo W.A.B.

Jak oni pracują? – takie pytanie zadaje (już po raz drugi) Agata Napiórska grupie twórców, którzy sami sobie ustalają godziny pracy. 

Kiedy łapią czas na odpoczynek? Jak dbają o swoje finanse? Kto ma niedzielę w czwartek, a kto do wczucia się nastrój czasami używa kimona? Niektórzy z rozmówców Agaty Napiórskiej dają konkretne rady, z innymi rozmowa przenosi się na poziom bardziej osobisty. Wśród nich – Brodka, Zygmunt Miłoszewski, Katarzyna Kozyra, Cezary Łazarewicz, Marta Dymek, Jacek Hugo-Bader – między innymi oczywiście.

– Dobór rozmówców podlegał kilku kryteriom: selekcji według mojego gustu – pytałam ludzi, których praca mnie interesuje, po drugie musiały to być osoby, które same organizują swój czas pracy. Praca artysty jest często bardzo żmudna i trzeba sobie stworzyć pewne ramy. Jest takie wyświechtane powiedzenie: "rób to, co lubisz, a nie przepracujesz ani minuty". Większość moich rozmówców zdaje się temu przeczyć, bo wtedy pracuje się niemal 24 godziny na dobę – opowiada autorka książek "Jak oni pracują".

Czy w pękających w szwach planach zajęć artystów, z którymi rozmawiała Agata Napiórska, znajduje się czas na nudę? Jak ważny jest w pracy twórczej odpoczynek? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Wydawca: Edyta Kocemba
Goście: Agata Napiórska (dziennikarka i tłumaczka, autorka książek "Jak oni pracują", redaktorka naczelna i wydawczyni magazynu "Zwykłe Życie")
Data emisji: 4.11.2019
Godzina emisji: 21.10

ml/mk

Czytaj także

"Bo film jest sztuką tyrańską". Wspominamy Janusza Kondratiuka

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 22:11
W audycji wspominamy Janusza Kondratiuka – reżysera, twórcę "Dziewczyn do wzięcia", "Czy jest tu panna na wydaniu?" i "Jak pies z kotem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Drżące kadry" w "Klubie Trójki"  

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 14:49
Krytyk filmowy Piotr Czerkawski spotkał się z trzynaściorgiem reżyserów, by porozmawiać nie tylko o pracy, ale i o filmowym życiu w PRL-u. Powstał fascynujący zestaw wywiadów. Ich autora gościliśmy w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anastazja w Fabryce Snów

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 22:00
Scenarzystka Magdalena Lankosz i malarka Joanna Karpowicz połączyły siły i stworzyły dwutomowy komiks, zachwycający wizualnie i wciągający historią kariery tytułowej Anastazji w Złotej Erze Hollywood. Tom drugi ukazał się pod koniec września.
rozwiń zwiń